Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 8322
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Spotkanie autorskie z Jackiem Hugo–Baderem

Piątek, 2 marca 2012, 9:50
Aktualizacja: 13:33
Autor: Accipiter
REGION JELENIOGÓRSKI: Spotkanie autorskie z Jackiem Hugo–Baderem
Fot. Organizator
W najbliższy poniedziałek (5 marca) o godz. 15.30 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Miłkowie gościć będzie dziennikarz i reporter Jacek Hugo–Bader.

Urodzony w Sochaczewie, po ukończeniu studiów pedagogicznych pracował jako nauczyciel historii (wyrzucony w 1982 roku po pół roku pracy), nauczyciel w szkole specjalnej, ładowacz na kolei, pedagog szkolny, socjoterapeuta w poradni małżeńskiej, wagowy w punkcie skupu trzody chlewnej oraz sprzedawca w sklepie spożywczym. Zadebiutował w filmie „Kwo Wadis” w roli Chilona.

Jako dziennikarz i reporter w swoich artykułach podejmował przede wszystkim tematy sprawy Wschodu. Uwielbia Rosję i byłe kraje ZSRR, w których w sumie spędził prawie cztery lata. Na rowerze pokonał całą Azję Środkową, pustynię Gobi, Chiny, Tybet, a jezioro Bajkał przepłynął kajakiem. Jest współautorem filmu dokumentalnego „Jacek Hugo-Bader. Korespondent z Polszy” (2007).

Był dwukrotnie uhonorowany nagrodą Grand Press (1999, 2003) i głównymi nagrodami Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Jego zbiór reportaży pt. „Biała gorączka” (2009), w którym opisał swoją podróż samochodową z Moskwy do Władywostoku, przyniósł mu w 2010 roku Nagrodę im. Arkadego Fiedlera „Bursztynowy Motyl”. Z kolei jego książka pt. „W rajskiej dolinie wśród zielska” (2010) zdobyła nominację do Nagrody Literackiej NIKE.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group