Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2192
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 29 października 2015, 8:35
Aktualizacja: 8:37
Autor: Manu
Fot. Archiwum Książnicy Karkonoskiej
Jutro (30.10, w piątek) o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej (przy ul. Bankowej 27) rozpocznie się spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską, autorką uznanych powieści historycznych, m.in. bestsellerowej “Korony śniegu i krwi”. Wstęp wolny.

Elżbieta Cherezińska – pisarka, teatrolog, pisze przede wszystkim powieści historyczne. Zadebiutowała książką “Byłam sekretarką Rumkowskiego” (2008), w której przedstawiła realia łódzkiego getta. Od roku 2009 zaczęły się ukazywać kolejne części “Północnej drogi”, która zdobyła dużą popularność i ugruntowała pozycję autorki na krajowym rynku literackim.

W roku 2010 ukazała się “Gra w kości” – jej pierwsza powieść o Piastach. Cherezińska opisuje w niej czas zjazdu gnieźnieńskiego, a przede wszystkim oddaje w swojej powieści realia średniowiecznej Europy przełomu tysiącleci. Akcja bestsellerowej “Korony śniegu i krwi” (2012) jest osadzona w XIII-wiecznej Polsce, w epoce rozbicia dzielnicowego. Opisuje walkę o polski tron i losy Przemysła II, pierwszego króla po 200 latach rozdrobnieniu państwa. Kolejna, świetnie przyjęta, powieść “Legion” przywołuje czasy II wojny światowej i opowiada historię Brygady Świętokrzyskiej NSZ. Tłem najnowszej powieści – “Turniej cieni” (wrzesień 2015) – jest rywalizacja Anglików i Rosjan o Afganistan w latach 30. XIX wieku. Nie brakuje w niej, oczywiście, polskich akcentów – bohaterami są m.in. znani polscy zesłańcy – Jan Witkiewicz (Batyr) i Rufin Piotrowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~DJ 29-10-2015 11:56
“Korona śniegu i krwi”, tak marnej powieści historycznej jeszcze nie czytałem. Pomysł na osadzenie powieści w epoce rozbicia dzielnicowego, świetny, ale wykonanie to już tragedia. Te ożywające herby, miałcy bohaterowie, akcja skonstruowana tak jakby czytało się kalendarium. Słabe to i bez wyrazu a tu napisali, że to bestseller. Pewnie tysiące zadowolonych fanów nie mogą się mylić i to oni mają rację.
~anonim Gal 30-10-2015 14:41
Czytam obecnie Grę Cieni znakomita, urzekająca panorama XIX wieku, żywi bohaterowie, polecam !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group