Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 3688
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sportowy Dzień Dziecka w „Ekonomie”

Wtorek, 1 czerwca 2010, 14:51
Aktualizacja: Piątek, 4 czerwca 2010, 20:57
Autor: arec
Jelenia Góra: Sportowy Dzień Dziecka w „Ekonomie”
Fot. Robert Ignaciak
Jak co roku Zespół Szkół Ekonomiczno – Turystycznych uroczyście obchodził Dzień Dziecka, w tym roku połączony z Dniem Sportu Szkolnego.

Z tej okazji w hali przy ul. Złotniczej zostały rozegrane gry i zabawy, w których rywalizowały ze sobą poszczególne kierunki. W zawodach wzięły udział zespoły: Technikum Hotelarskie, Technikum Obsługi Turystycznej, Technikum Handlowe i Technikum Ekonomiczne.

Impreza rozpoczęła się od prezentacji drużyn i odczytania listu olimpijskiego, w którym przypomniano, że Polski Komitet Olimpijski od początków swojej działalności łączył ducha sportowej rywalizacji ze sztuką oraz edukacją narodową.

Organizatorzy przypomnieli także o akcji zbierania środków czystości dla osób które ucierpiały w tegorocznej powodzi: „Odrodzone igrzyska, od osiemdziesięciu sześciu lat, sprzyjają wzajemnemu poznawaniu się ludzi z różnych krajów i wzbudzają zainteresowanie milionów ludzi na całym świecie. Podczas dzisiejszej uroczystości my również mamy szczytny cel. Poprzez zbiórkę środków czystości dla „Powodzian 2010” chcemy pomóc tym, których całe szczęście i sens życia zostało pod wodą. Mamy nadzieję, że przekazane dary przyspieszą ich powrót do ogniska domowego i ponownie wskrzeszą nadzieję na lepsze jutro” – mogliśmy usłyszeć podczas czytania listu olimpijskiego.

Następnie młodzież przystąpiła do sportowej rywalizacji. Konkurowano w biegu przez płotki, prowadzeniu kijem piłeczki do unihokeja, strącaniu piłeczką tenisową pachołka czy wyścigach raków.

Nauczyciele wyróżnili także uczniów, którzy w bieżącym roku szkolnym reprezentowali szkołę na zawodach sportowych: Karolinę Rokicką, Paulinę Wryszcz, Annę Kulig, Ewę Pich, Mateusza Kobrynia, Natalię Wsolak, Martę Banach oraz Żaklinę Gutkowską. Reprezentanci szkoły otrzymali karnety wstępu, na łączną kwotę 1700 zł, do kompleksu basenowego w Hotelu Sandra Spa. Kolejny karnet wylosowano wśród dopingujących uczniów. Z basenu w Hotelu Sandra skorzysta też zwycięzca konkurencji, w której wśród rozrzuconych po sali papierków trzeba było znaleźć cukierek. Nagrody i drobne upominki ufundował hotel i Rada Rodziców.

Dzień Dziecka to kolejna impreza, którą Zespół Szkół Ekonomiczno – Turystycznych postanowił przeżywać w duchu sportowym. Przed dwoma miesiącami „Ekonom” na sportowo witał wiosnę. Robert Ignaciak, lider nauczycieli wychowania fizycznego w szkole dziękuje za pomoc w organizacji zawodów Radzie Rodziców, dyrekcji szkoły – w szczególności Pani Marii Witkowskiej, Grzegorzowi Królikowskiemu, który był pomysłodawcą konkurencji, Ireneuszowi Taraszkiewiczowi, dyrektorowi MOS-u oraz wszystkim koleżankom i kolegom zaangażowanym w organizację Dnia Sportu.

Poniżej podajemy kolejność jaką zajęły startujące zespoły:

1.Technikum Obsługi Turystycznej
2.Technikum Handlowe
3.Technikum Ekonomiczne
4.Technikum Hotelarskie

Patronat nad imprezą objął portal Jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Jelenia Góra zyska na powrocie wojska do miasta?

Oddanych
głosów
1077
Tak
59%
Nie
34%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group