Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 12 września
Imieniny: Marii, Radzimira
Czytających: 16027
Zalogowanych: 99
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Chmieleń: Sportowcy nie zapomnieli o Papieżu

Środa, 20 maja 2009, 15:55
Aktualizacja: Czwartek, 21 maja 2009, 12:50
Autor: ahawer
Jelenia Góra/Chmieleń: Sportowcy nie zapomnieli o Papieżu
Fot. organizator
"Sportowcy Dolnego Śląska w podziękowaniu dla Jana Pawła II w rocznicę urodzin" – pod takim hasłem ruszył w niedzielę z Placu Ratuszowego rajd rowerowy.

Rajd ruszył z Jeleniej Góry do Chmielenia przez Proszówkę i Radoniów, a miał na celu upamiętnienie 89 rocznicy urodzin sługi Bożego Jana Pawła II przez sportowców i ludzi z nim związanych.

W uroczystej mszy świętej u honorowego Kapelana Sportowców ks. Szymona Bajaka uczestniczyli cykliści jeleniogórscy z I-KTK-N, skoczkowie narciarscy: olimpijczyk Ryszard Witke z synem Robertem. Koszykarskie sławy trener Mirosław Trześniewski z małżonką Elżbietą, Edyta Koryzna oraz Mieczysław Młynarski i Jacek Bukiel. Ikona ,,Spartakusa'' Eugeniusz Sroka z synem Rafałem. Była też Natalia Małaszewska i trener Ireneusz Taraszkiewicz. A także : świetny pięściarz Jan Żeleźniak, były piłkarz z Lubina Bogdan Pisz.
Jeleniogórską piłkę ręczną reprezentowali trener Zdzisław Wąs z Martą Oreszczuk, Anną Fursewicz i Marzeną Stochaj. Kajakarze kajak polo z Leśnej z Jackiem Sztubą. Piłkarki nożne z AZS KK z prezesem Arkadiuszem Rzepką oraz prezes PZŁ Henryk Jurzak z młodymi adeptami łucznictwa oraz miejscowi piłkarze i piłkarki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy obserwowałeś zaćmienie Księżyca?

Oddanych
głosów
421
Tak
28%
Nie, przegapiłem sprawę
52%
Nie, nie interesują mnie takie tematy
20%
 
Głos ulicy
Góry czy morze?
 
Warto wiedzieć
Rosyjskie drony nad Polską. Co się wydarzyło? Co chce osiągnąć Rosja?
Rozmowy Jelonki
Smog latem nie znika
 
Aktualności
Highway na osiedle Czarne
 
Karkonosze
Za tydzień Przejście Kotliny Jeleniogórskiej
 
Aktualności
Pokazuje jak wytapia szkło
 
Aktualności
Zbiornik Sosnówka już po naprawach
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group