Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 5315
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Sporna droga na Okraj

Poniedziałek, 2 lipca 2018, 6:16
Aktualizacja: Wtorek, 3 lipca 2018, 7:18
Autor: WAC
Powiat: Sporna droga na Okraj
Fot. WAC
Zapowiada się kolejny akt sporu pomiędzy Starostwem Powiatowym w Jeleniej Górze i Zarządem Województwa Dolnośląskiego w sprawie drogi dojazdowej na Okraj.

Tym razem chodzi o zwrot kosztów utrzymania tej drogi (w tym odśnieżania) w wysokości 133 tysięcy złotych, jakiego od samorządu województwa domaga się Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze. Roszczenie to powstało w okresie od stycznia 2016 roku do stycznia 2018 r., czyli w okresie gdy powiat był właścicielem tej drogi po przekazaniu jej uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Jak jednak wykazało postępowanie przed Wojewódzkim i Naczelnym Sądem Administracyjnym, oddanie spornego odcinka odbyło się z naruszeniem prawa i obecnie jest on ponownie drogą wojewódzką

Przypomnijmy. Sześciokilometrowy odcinek drogi prowadzącej do przełęczy Okraj od wielu lat należał do województwa, które przekazało ją powiatowi jeleniogórskiemu na początku 2016 roku. Ten ostatni uznając, że cała procedura odbyła się bezprawnie i droga nie spełnia kryteriów, aby uznać ją za powiatową zaskarżył decyzję Sejmiku do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Ten w orzeczeniu wydanym we wrześniu 2016 roku uznał racje powiatu. Stanowisko to podzielił na początku tego roku NSA. To stało się podstawą do wystąpienia przez powiat do Sejmiku Województwa z żądaniem zwrotu kosztów utrzymania drogi.

Ten ostatni negatywnie zareagował na pismo w tej sprawie odmawiając uregulowania należności. W tej sytuacji wszystko wskazuje, że oba samorządy spotkają się w sądzie.

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
382
Tak
28%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group