Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4355
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Spór na sesji o rondo

Piątek, 5 października 2018, 6:50
Aktualizacja: Sobota, 6 października 2018, 7:31
Autor: WAC
Powiat: Spór na sesji o rondo
Fot. użyczone
Wracamy do ostatniej sesji Rady Powiatu Jeleniogórskiego. W jej trakcie doszło do ożywionej wymiany zdań pomiędzy starostą Anną Konieczyńską a przewodniczącym Rady Powiatu Eugeniuszem Kleśtą. Sprawa dotyczy kwestii wybudowania ronda na skrzyżowaniu dróg Jelenia Góra – Karpacz i Mysłakowice – Miłków.

W tegorocznym budżecie powiatu zapisano kwotę 40 tysięcy złotych z przeznaczeniem na wykonanie projektu tego ronda. Jego wybudowanie w przyszłości ma spowodować wyhamowanie ruchu na drodze Jelenia Góra – Karpacz, co ma poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu.

- Tymczasem do tej pory, mimo że już jest początek października, projekt nie tylko nie powstał, ale nawet nie zlecono jego wykonania – mówi Eugeniusz Kleśta. - Nie rozumiem takiej opieszałości zwłaszcza, że nie dyskutujemy o potrzebie jego wykonania, gdyż tę decyzję radni podjęli już dawno. Słyszymy o tym, że wkrótce mają zostać uruchomione środki rządowe na budowę dróg lokalnych i można z nich uzyskać pieniądze na budowę tego ronda. Co będzie jak się pojawią, a my nie będziemy mieli nawet projektu, aby się o nie ubiegać?

- Kolejność realizowania zadań projektowych zależy od decyzji pracowników merytorycznych Wydziału Dróg Powiatowych – mówi Anna Konieczyńska. - Oni decydują, które z nich są bardziej lub mniej pilne. Poza tym rok się jeszcze nie skończył, a pracownicy tego wydziału wciąż pracują i bez znaczenia w tym względzie jest kto będzie po wyborach starostą.

Twoja reakcja na artykuł?

2
5%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
5%
Nudzi
2
5%
Smuci
15
38%
Złości
18
46%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group