Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6541
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Spokojny śmigus dyngus. Za zimno na polewanie wodą

Poniedziałek, 9 kwietnia 2012, 11:15
Aktualizacja: 12:14
Autor: Petr
Tegoroczny śmigus dyngus w Jeleniej Górze przebiega wyjątkowo spokojnie. Inaczej niż to było w latach ubiegłych, w mieście nie grasują grupy wyrostków z wiadrami czy butelkami, które mogłyby zrobić nam niemiłą, mokrą niespodziankę. – Myślę, że to nie zanik tradycji. Po prostu, jest za zimno na polewanie – ocenia pan Jan, mieszkaniec Zabobrza.

Podobnego zdania są również strażnicy miejscy. – W ubiegłych latach mieliśmy sporo próśb o interwencję. W tym roku, pewnie z uwagi na dość mroźny poranek nie otrzymaliśmy żadnych zgłoszeń. W mieście jest bardzo spokojnie; patrolujemy ulice prewencyjnie, ale jak dotąd nie widzieliśmy żadnych grup z wiadrami czy butelkami, które mogłyby komuś zaszkodzić – mówi nam Artur Wilimek, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Warto podkreślić, że za nadużycie staropolskiej tradycji polewania wodą grozi mandat od 20 do 50 zł, a nawet odpowiedzialność karna – jeżeli w wyniku oblania poszkodowany poniesie szkodę o wartości przekraczającej 250 zł. Wtedy jest już mowa o uszkodzeniu mienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group