Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 14137
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spokojnie przywitali Nowy Rok

Poniedziałek, 1 stycznia 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 1 stycznia 2007, 14:57
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Spokojnie przywitali Nowy Rok
Fot. Marek Tkacz, rylit
Mnóstwo petard i ogni sztucznych rozjaśniło niebo przed i po północy z niedzieli na poniedziałek. Hucznie bywało jeszcze w noworoczny poniedziałek.

Skromną, ale z klasą oprawę muzyczną dla sylwestrowego nastroju, dała już w piątek wieczorem grupa MoCarta w Teatrze Jeleniogórskim. Nagrodzona została brawami za umiejętne połączenie muzyki klasycznej z celną i żartobliwą oprawą słowną.

W samego sylwestra zorganizowanych pokazów fajerwerków było niewiele, ale mieszkańcy sami zadbali o świetlną oprawę powitania Nowego Roku. Prawdziwy barwny „koncert” miał miejsce nad placem Ratuszowym. Sztuczne ognie można było podziwiać z odległych punktów miasta.

Nie obyło się bez incydentów. Policja otrzymywała zgłoszenia o hałasującej młodzieży, często nieletniej, która urządzała „pokazy” odpalania petard na ulicy. Były też zawiadomienia o niekontrolowanych wybuchach petard, ale okazały się fałszywe.
Wracający imprezowicze pozostawiali po sobie śmieci: plastykowe butelki, puszki i opakowania po fajerwerkach. Przy ulicy Morcinka „zabawiali się” koszami na odpadki, przewracając je i wywalając zawartość na chodniki.

Były też mniej miłe akcenty: w jednym z akademików w sylwestrową noc został zaprószony ogień. Na szczęście zdusili go w zarodku strażacy. Jedna osoba, która wykazywała objawy zaczadzenia, trafiła do szpitala na obserwację.

Makabrycznego odkrycia na terenie dawnej jednostki wojskowej przy ulicy Sudeckiej dokonała spacerująca w pobliżu w noworoczny poniedziałek kobieta z dzieckiem. Zauważyła zwłoki nieznanego mężczyzny, który się powiesił. Policja bada okoliczności tragedii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
818
Tak
10%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
2%
Nigdy sobie nie zrobię
27%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
 
112
Z drogi śledzie, ciężarówka jedzie
 
112
Autobus w rowie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group