Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 3685
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Spokój dla studentów za ponad 6 milionów złotych

Środa, 19 grudnia 2007, 6:47
Aktualizacja: 7:35
Autor: ROB
JELENIA GÓRA: Spokój dla studentów za ponad 6 milionów złotych
Fot. ROB
Sprzedano domy studenckie Kolegium Karkonoskiego, ale studentom mieszkającym w nich nie grozi eksmisja. Przetarg wygrała... uczelnia, która swoją ofertą ponad dwukrotnie przebiła cenę wywoławczą.

Kolegium zapłaciło 6,4 miliona złotych, czyli ponad 2,5 raza więcej od wywoławczej (2,5 miliona złotych). Przetarg odbył się w poniedziałek.
– Nie chcieliśmy zostawiać naszych studentów bez dachu nad głową, dlatego byliśmy mocno zdeterminowani, żeby go wygrać – mówi Grażyna Malczuk, kanclerz Kolegium Karkonoskiego.

Kolegium "biło się" z 11 innymi kontrahentami. Tylko trzech z nich deklarowało zachowanie dotychczasowej funkcji tych budynków. Większość to deweloperzy, którzy zamierzali wybudować tam mieszkania.
Kanclerz uczelni zapewniła też, że inwestycja Kolegium nie uderzy po kieszeniach studentów. – Nie będzie podwyżek opłat za mieszkanie w akademiku – mówi Grażyna Malczuk. – Do końca roku akademickiego studenci pozostaną na dotychczasowych zasadach. Nie będzie też podwyżki czesnego z tego powodu. To są zupełnie inne działy.

Jak w takim razie Kolegium powetuje sobie tak duży wydatek? – Chcemy sprzedać budynek przy ul. Zamoyskiego w Cieplicach. To piękny obiekt, w sam remont jego włożyliśmy 3,5 miliona złotych – mówi Grażyna Malczuk. – Do tego jest potrzebna zgoda prezydenta Jeleniej Góry, gdyż obiekt ten dostaliśmy przed laty za darmo od miasta. O taką zgodę wystąpimy.

Studenci Kolegium mogli stracić dach nad głową, gdyż budynki akademików należały do Agencji Mienia Wojskowego. AMW zdecydowała się wystawić je na sprzedaż, jednak nie określiła w przetargu, na jakie cele te mają być przeznaczone.

W dwóch akademikach mieszka w trakcie roku akademickiego ok. 350 słuchaczy KK.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group