Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7175
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Spokój dla studentów za ponad 6 milionów złotych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 19 grudnia 2007, 6:47
Aktualizacja: 7:35
Autor: ROB
Fot. ROB
Sprzedano domy studenckie Kolegium Karkonoskiego, ale studentom mieszkającym w nich nie grozi eksmisja. Przetarg wygrała... uczelnia, która swoją ofertą ponad dwukrotnie przebiła cenę wywoławczą.

Kolegium zapłaciło 6,4 miliona złotych, czyli ponad 2,5 raza więcej od wywoławczej (2,5 miliona złotych). Przetarg odbył się w poniedziałek.
– Nie chcieliśmy zostawiać naszych studentów bez dachu nad głową, dlatego byliśmy mocno zdeterminowani, żeby go wygrać – mówi Grażyna Malczuk, kanclerz Kolegium Karkonoskiego.

Kolegium "biło się" z 11 innymi kontrahentami. Tylko trzech z nich deklarowało zachowanie dotychczasowej funkcji tych budynków. Większość to deweloperzy, którzy zamierzali wybudować tam mieszkania.
Kanclerz uczelni zapewniła też, że inwestycja Kolegium nie uderzy po kieszeniach studentów. – Nie będzie podwyżek opłat za mieszkanie w akademiku – mówi Grażyna Malczuk. – Do końca roku akademickiego studenci pozostaną na dotychczasowych zasadach. Nie będzie też podwyżki czesnego z tego powodu. To są zupełnie inne działy.

Jak w takim razie Kolegium powetuje sobie tak duży wydatek? – Chcemy sprzedać budynek przy ul. Zamoyskiego w Cieplicach. To piękny obiekt, w sam remont jego włożyliśmy 3,5 miliona złotych – mówi Grażyna Malczuk. – Do tego jest potrzebna zgoda prezydenta Jeleniej Góry, gdyż obiekt ten dostaliśmy przed laty za darmo od miasta. O taką zgodę wystąpimy.

Studenci Kolegium mogli stracić dach nad głową, gdyż budynki akademików należały do Agencji Mienia Wojskowego. AMW zdecydowała się wystawić je na sprzedaż, jednak nie określiła w przetargu, na jakie cele te mają być przeznaczone.

W dwóch akademikach mieszka w trakcie roku akademickiego ok. 350 słuchaczy KK.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~jeleniogórzanin 19-12-2007 9:52
Magazyn Ekspresu Reporterów z dnia 17.12.br. (TVP2) pokazał szokujący reportaż z życia mieszkańców budynku socjalnego we Wrocławiu, przy ul. Koreańskiej 1. Mam nadzieję, że ktoś z decydentów w naszym mieście, a może i sam Pan Prezydent Miasta, widzieli ten reportaż i będą baczyć na bardzo rozważne zasiedlanie obiektu kupionego przez Miasto od Akademii Ekonomicznej, przy ul. Wyczółkowskiego 59, a przewidzianego jako budynek socjalny. Brak tej rozwagi narobi wiele dalszych kłopotów wszystkim mieszkańcom sąsiednich domów, jak również studentom (a zagrożone przez patologiczne sąsiedztwo będą przede wszystkim studentki) z pobliskiego Domu Studenta "Depozyt". Ta dzielnica już obecnie jest mocno szemrana z powodu "socjalu" "Sajgon", przy Wyczółkowskiego 61.
~Ania 19-12-2007 9:53
I bardzo dobrze ze wygralo Kolegium!!!!Pan Prezes nie przejmowal sie tutaj nami zbytnio i byl chciwy na pieniadze ktore co roku od nas wyciagal. A co roku niestety bylo drozej...I daltego duzo ludzi szlo na mieszkania.. Mam nadzieje jednak ze Pani Kanclerz bedzie miala twarda reke i pierwszym jej wyjsciem bedzie remont ubikacji i prysznicow:) Pozdrawiam wszystkich mieszkancow Akademika:)
~pij mleko 19-12-2007 22:30
No to poleca ceny ! Wynajmu lokali :)
~~jeleniagora 1-03-2008 0:37
może w koncu bedzie normalnie dzialajacy internet a nie jak do tej pory

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group