Niedziela, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 6969
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Spłonęło około 15 hektarów nieużytków

Wtorek, 14 kwietnia 2009, 11:03
Aktualizacja: 11:04
Autor: Angela
REGION: Spłonęło około 15 hektarów nieużytków
Fot. rylit
Wyjątkowo pracowitą Wielkanoc mieli jeleniogórscy strażacy, którzy przez dwa dni około dwadzieścia razy wyjeżdżali do palących się łąk. Gasili również pustostany i śmietniki, a także interweniowali przy otwarciu drzwi mieszkań dwóch chorych i usuwali z drogi złamane drzewo.

Plaga świątecznych pożarów rozpoczęła się w nocy z 11 na 12 kwietnia o godzinie 3.30, kiedy na ulicę Sudecką strażacy wyjechali zagasić podpalone śmieci. Następne zgłoszenie, tym razem dotyczące palących się nieużytków, strażnicy odebrali o 12.03. W Piechowicach przy ulicy Świerczewskiego zapaliło się 0,5 hektara nieużytków, które na szczęście udało się szybko zagasić.

40 minut później paliły się łąki w Jeżowie Sudeckim, a dwie godziny później w Rybnicy spłonęły 2,5 ha suchych traw i 0,5 ha lasu. Niespełna dwie minuty od zgłoszenia pożaru w Rybnicy jeleniogórscy strażacy zostali zaalarmowali kolejny raz. Tym razem nieużytki paliły się w Wojanowie. O 15.10 w Kostrzycy ktoś podpalił śmieci w pustostanie po byłym budynku PKP.

Co kilka minut dyżurny straży odbierał kolejne zgłoszenia o palących się nieużytkach w Ścięgnach, gdzie spaliło się 0,5 ha lasu, Miłkowie, Jeżowie Sudeckim i w Jeleniej Górze przy ulicy Podchorążych, Karpnikach i Głębocku koło Sosnówki.

W nocy z niedzieli na poniedziałekvspłonęło 0,5 ha nieużytków przy ulicy Podgórzyńskiej, a po południu spaliły się kolejne trawy przy Strumykowej oraz Wiejskiej. Paliły się też suche trawy w Sobieszowie, Siedlęcinie, i Miłkowie.

Nie zabrakło też pożarów śmietników, do których strażacy wyjeżdżali aż pięć razy. Ratownicy otwierali też drzwi przy ulicy Tkackiej w Jeleniej Górze, gdzie lokatorka upadła na podłogę i złamała obojczyk, oraz przy ulicy Dworcowej, gdzie chora kobieta nie była w stanie otworzyć drzwi lekarzowi pogotowia.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group