Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9771
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Spłonęła stodoła z maszynami

Sobota, 26 czerwca 2010, 11:10
Aktualizacja: Niedziela, 27 czerwca 2010, 7:41
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Spłonęła stodoła z maszynami
Fot. Angela
Na trzysta tysięcy złotych wstępnie oszacowano straty po pożarze, jaki wybuchł w nocy w Jeżowie Sudeckim przy ulicy Krętej.

Spłonęła stodoła, a w niej ciągnik i maszyny rolnicze, w tym kosiarka, młockarnia, spawarka, przyczepa i inne oraz siano i zboże. Z żywiołem niemal przez dziesięć godzin walczyło 27 strażaków, w tym ochotnicy. Ogień w stodole przy ulicy Krętej zauważono dwadzieścia minut po północy. Kiedy na miejsce dojechali strażacy cały obiekt był już w ogniu.

Mimo walki siedmiu zastępców strażaków, w tym trzech z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 i jednego z JRG 1 z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, dwóch ochotniczej straży z Jeżowa Sudeckiego i jednego zespołu z Czernicy, spłonęła niemal wszystko. Udało się uratować tylko zwierzęta, gęsi, kaczki i kury. Ogień zatrzymano też z dala od znajdującego się nieopodal stodoły budynku mieszkalnego. Akcja gaszenia pożaru zakończyła się dzisiaj po godzinie dziesiątej. Na miejscu jest policja, która sprawdza okoliczności i przyczyny pojawienia się ognia.

W nocy strażacy ratowali też 41 – letniego mężczyznę z Łomnicy, który wypił kilka mocniejszych trunków i w drodze powrotnej do domu wpadł do rzeki. Po wyciągnięciu go z wody przy pomocy drabin, mężczyzna trafił pod opiekę pogotowia ratunkowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group