Zalogowanych: 50

III-liga koszykarzy: Spartakus pokonał Maximusa

Niedziela, 9 grudnia 2012, 15:40
Aktualizacja: 15:45
Koszykarze Spartakusa Jelenia Góra odnieśli siódme zwycięstwo w walce o awans do drugiej ligi. Na parkiecie hali przy ul. Sudeckiej ograli Maximusa Kąty Wrocławskie 79:70.

Zwycięstwo nad ekipą spod Wrocławia nie przyszło łatwo, początek mecz należał do gości, którzy w 9. minucie prowadzili 19:7. W drugiej kwarcie przez kilka minut utrzymywała się 12-punktowa różnica między oboma zespołami, ale od stanu 17:29 gospodarze złapali rytm i wykorzystali niemoc strzelecką Maximusa wychodząc na prowadzenie 32:29. W pierwszej połowie świetne zawody rozgrywał Jaszczur "fruwający" nad głowami przeciwników. Po zmianie stron toczył się wyrównany bój z lekką przewagą miejscowych, ale decydująca okazała sie czwarta kwarta, w której jeleniogórzanie pozbawili złudzeń przeciwników i pewnie wygrali 79:70.

W następnej kolejce (15.XII, godz. 17:30) Spartakus podejmie KKS Siechnice.

KSW Spartakus Jelenia Góra - Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 79:70 (11:19, 24:14, 18:18, 26:19)

KSW: Kołodziej 23, Jaszczur 17, Gniadzik 10, Kozyra 8, Nowicki 8, Olszewski 4, Rachmiel 4, Góra 3, Kiciński 2, Tokarewicz, Tomaszewski, Kozak.

Maximus: Kaczmarek 23, Kondas 20, Misiołek 12, Dźwilewski 5, Chromicz 4, Giniewski 4, Beluch 2, Kabat