Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 4906
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Spalił żywcem dwie osoby. Czeka na wyrok

Wiadomości: Region
Piątek, 5 lutego 2016, 8:23
Aktualizacja: 13:16
Autor: Angelika Grzywacz – Dudek
Fot. Archiwum
Działanie ze szczególnym okrucieństwem – taki zarzut usłyszał 30–letni Piotr G., który według aktu oskarżenia 13 kwietnia 2015 roku oblał łatwopalną substancją, a następnie podpalił dwie osoby. Mężczyźni zmarli na skutek poparzeń. Oskarżony nie przyznaje się do winy. Sprawa podwójnego brutalnego zabójstwa wpłynęła w ostatnich dniach do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze.

Jak wynika z ustaleń policji i prokuratury, to były porachunki między dwoma grupami zajmującymi się rozprowadzaniem narkotyków. Jednak jeden z podpalonych mężczyzn był przypadkową ofiarą. A wszystko wydarzyło się w zgorzeleckim kasynie. Jak wynika z zeznań jednego ze świadków, Piotr G. zajmował się rozprowadzaniem narkotyków, których dostawcą był właściciel kasyna. Był on winny Piotrowi G. pieniądze, o które poszedł upomnieć się oskarżony. Dodatkowo w przeddzień zdarzenia Piotrowi G. ukradziono z samochodu dwa telefony, w których były kontakty do odbiorów narkotyków. Oskarżony był przekonany, że za kradzieżami stoi właściciel kasyna i jego ludzie.

13 kwietnia 2015 roku 30-latek miał podjechać pod kasyno swoim samochodem, zabrać ze sobą pięciolitrowy kanister z łatwopalną substancją, wejść do lokalu i zamknąć drzwi od środka. Tam miał oblać Tomasza K. (pracownika salonu gier), a także innego przypadkowego klienta, a następnie podpalić ich. Zanim do tego doszło, Piotr G. miał żądać zwrotu długu i skradzionych telefonów.

Do tej zbrodni miał go namówić „szef” drugiej z grup przestępczych, który – zdaniem świadków – często załatwiał swoje sprawy rękami Piotra G. Według świadków ten mężczyzna miał też przyjechać z Piotrem G. pod lokal, ale podczas zdarzenia został w aucie. Jemu z kolei właściciel kasyna miał zajść za skórę z powodu pewnej pani, która bardzo podobała się koledze Piotra G., ale nie chciała się z nim związać, bo była zakochana w właścicielu kasyna.

Piotr G. nie przyznaje się do podpalenia mężczyzn. Twierdzi, że zrobiono z niego kozła ofiarnego. – Ja położyłem zapalniczkę na blacie, ten stojący za ladą ją złapał, chciałem mu ją wyrwać i wtedy ona się zapaliła – tłumaczył oskarżony.

Piotr G. w dzielnicy, w której mieszka, ma złą opinię, większość sąsiadów się go boi. – Ponoć „odwaliło” mu od czasu wypadku samochodowego, po którym biegać po okolicy z maczetą i grozić ludziom – zeznawał jeden ze świadków. Ale zdaniem biegłych sądowych, w kasynie Piotr G. był świadomy tego co robi oraz konsekwencji swoich czynów. Teraz grozi mu dożywocie. Wcześniej był on już skazany na 2,5 roku więzienia za kradzieże i rozbój.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Arno 5-02-2016 9:03
Te wszystkie "kasyna" warte są wrzucenia do każdego po jednym koktajlu...
~ 5-02-2016 9:26
zaorać te wszystkie 777 ,open 24 itp. są to wylęgarnie złodziei ,ćpunów i f...rów .Nie wiem dlaczego nikt się tym problemem nie zajmie.
~tennormalny 5-02-2016 9:45
do 09:26 - typowe komunistyczne myślenie, w wolnym kraju przedsiębiorca może sobie taki lokal utworzyć, a wolni ludzie mogą sobie tam przesiadywać i nic nikomu do tego! Mało związane z tematem, ale nie mogę już patrzyć na komentarze, których autorzy są przesiąknięci komuną, wedle której trzeba się wtrącać w sprawy, które ich nie dotyczą, a najlepiej na poziomie państwowym - zakazać, zaorać itd.! Gdzie jakaś godność wolnego człowieka?
~ 5-02-2016 10:21
Najlepiej wolność człowieka pokazuje artykuł....od tej wolności w głowach sie j...b*e do czy to podobne żeby żywcem kogoś spalić !!! Jakbym miała każdego kto mi wadzi uczyć rozumu to po Jg malo kto by chodził.... Obłęd
~Tadzik 5-02-2016 10:55
Dziwię się, że te wszystkie pożal się Boże kasyna tak swobodnie sobie funkcjonują i tak łatwo są otwierane kolejne. W moim miasteczku jest ich kilka. Toż to wylęgarnia ćpunów, przestępców i innych podejrzanych typów. To miejsca które nie mają nic wspólnego z prawdziwymi kasynami.
~łom na złom 5-02-2016 11:30
Jelonko kiedy przestaniecie nas karmić opowieściami ze Zgorzelca czy innych zakątków Łużyc,dlaczego nie piszecie o akcji w Cieplicach??Czyżby zbyt niebezpieczny i niewygodny temat???
~Kszychu 5-02-2016 12:34
owmorde
~Marcin z cieplic 5-02-2016 12:35
A niech sobie będą te kasyna przynajmniej patologia siedzi w nich niech tam ćpają, podpalają się i biją przynajmniej mniej ich na ulicach
~ 5-02-2016 12:54
W końcu to Zgorzelec - przemytnicza wieś !
~kora 5-02-2016 14:01
patologia siedzi w kasynach póki ma pieniądze aże te szybko pożerane są przez maszyny idą w miasto po zarobek.
~ 5-02-2016 20:23
właśnie te kasyna tworzą patologię bo ci co tam chodzą są uzależnieni a jak brakuje pieniędzy to co wtedy robią ... do pracy raczej nie chodzą

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group