Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 2084
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Spacerkiem po kowarskiej starówce

Czwartek, 5 lipca 2018, 7:16
Aktualizacja: Piątek, 6 lipca 2018, 7:43
Autor: WAC
Kowary: Spacerkiem po kowarskiej starówce
Fot. Organizator
W najbliższą sobotę (7.07) rozpoczyna się wakacyjny cykl pieszych wypraw szlakiem atrakcji turystycznych i osobliwości Kowar.

Na początek będzie to wyprawa pt. "Spacer po Kowarskiej Starówce i obiektach muzealnych miasta". Start o godzinie 10:00, zbiórka przed Informacją Turystyczną (Kowary, ul. 1 Maja 1a - ratusz).

Trasa pierwszego spaceru obejmuje m.in.: zwiedzanie wnętrza klasycystycznego ratusza z Salą Rajców i wystawą "Z kart historii miasta. Kowary 1513 - 2013" oraz oglądanie zbiorów na temat kowarskiego górnictwa, tkactwa, kolejnictwa i lecznictwa znajdujących się w miejskich salach tradycji w Centrum Integracji. Pokazane zostanie także wnętrze kościoła parafialnego pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny.

Na zakończenie uczestnicy wycieczki będą oglądać autorską wystawę lasek, kijów pasterskich i kosturów Jerzego Jakubowa, w dawnej kolejowej wieży ciśnień.

Spacer poprowadzi miejski przewodnik Bernard Utrata. Udział w wędrówce jest bezpłatny. Kolejne spacery będą się odbywać w każdą, wakacyjną sobotę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group