Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 2684
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JABLONEC NAD NISOU: Spacerkiem po Jabloncu

Niedziela, 8 marca 2009, 8:55
Aktualizacja: 8:55
Autor: TEJO
JABLONEC NAD NISOU: Spacerkiem po Jabloncu
Fot. TEJO
W nadchodzący czwartek w Książnicy Karkonoskiej będzie okazja, aby zapoznać się z atrakcjami turystycznymi Jablonca nad Nisou i jego okolic.

My już dziś zapraszamy na krótki „spacer” po uliczkach najbliżej położonego miasta partnera Jeleniej Góry. Jablonec dzieli od stolicy Karkonoszy nieco ponad 60 kilometrów (do Pragi jest ponad 150). Często nie zdajemy sobie sprawy z tej bliskości oraz z faktu, że granic już nie ma…

Choć wyraźne różnice są: Czechy kierowca wyczuje od razu po braku dziur w nawierzchni jezdni, idealnym odśnieżeniu nawierzchni. I mimo że – na pierwszy rzut oka – czeskie miejscowości na trasie do Jablonca oraz sama stolica powiatu robią wrażenie szarych i nieco zaniedbanych, ich urok jest niepowtarzalny. Warto tam pojechać, kiedy już stopnieją metrowe zwały śniegu, które – kiedy u nas po brei już nie było śladu – wciąż jeszcze zalegały na jabloneckich ulicach i placach.

A w czwartek, 12 marca, Miejska Biblioteka w Jabloncu i tamtejszy magistrat zapraszają jeleniogórzan na prezentację swojego miasta do Książnicy Karkonoskiej przy ulicy Bankowej. Początek wydarzenia o godz. 16.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group