Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 7085
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Spacer uczniów z Gimnazjum nr 3 do Bukowca

Piątek, 28 października 2016, 7:01
Autor: K–T
Region: Spacer uczniów z Gimnazjum nr 3 do Bukowca
Fot. Użyczone/Krzysztof Tęcza
Uczniowie klasy II c z Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze wybrali się na spacer do Bukowca. Autobusem MZK linii nr 3 dojechali pod pałac. Tam czekało już na nich przygotowane ognisko, przy którym mogli upiec kiełbaski i spróbować swoich sił w śpiewaniu.

- Ponieważ pogoda nie rozpieszczała, poprowadziłem grupę na spacer. Najpierw wdrapaliśmy się na wzgórze, na którym wzniesiono wieżę widokową. Po wejściu na nią okazało się, że widoki są całkiem przyzwoite –relacjonuje przewodnik Krzysztof Tęcza.

- W utrzymaniu dyscypliny czasowej przeszkadzały nam widoczne ze ścieżki grzyby. Co chwilę ktoś schodził, by zerwać piękny okaz. Największe były kanie. Udało nam się jednak w miarę szybko dotrzeć do Domu ogrodnika i Herbaciarni, jednak przy Kąpielniku musieliśmy zatrzymać się na dłuższą chwilę. Zmęczenie dawało znać o sobie. Nie mogliśmy jednak nie iść dalej, gdyż zaplanowaliśmy dotarcie do przystanku autobusowego w Mysłakowicach. Dlatego zwiedziliśmy jeszcze Opactwo i grotę znajdującą się nieopodal. Później pozostało nam już tylko delektować się ciszą panującą w lesie, pięknem przyrody i zapachem jesieni – opowiada Krzysztof Tęcza.

- Wycieczkę uczniowie zawdzięczają Magdalenie Wójcik, która miała odwagę, by poprosić o pomoc w jej realizacji w Regionalnej Pracowni Krajoznawczej Karkonoszy, działającej przy Związku Gmin Karkonoskich w Bukowcu - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group