Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 7099
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: SOR po rozbudowie

Wtorek, 5 stycznia 2021, 9:37
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: SOR po rozbudowie
Fot. Przemek Kaczałko
Szpitalny Oddział Ratunkowy przy jeleniogórskim szpitalu został rozbudowany, dzięki czemu pacjenci będą mogli oczekiwać na przyjęcie w bardziej komfortowych warunkach. SOR został wyposażony w system kolejkowy, więc osoby przybywające na własną rękę - będą pobierać bilet z numerem.

Inwestycja o wartości 701 tysięcy złotych została sfinansowana przez organ prowadzący szpital, czyli Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, w ramach Dolnośląskiego Pakietu dla Ochrony Zdrowia. Środki na ten cel pochodziły z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Ochrona zdrowia Dolnoślązaków to jeden z priorytetów samorządu województwa. Stąd w okresie pandemii ogromne kwoty - 100 milionów na wsparcie służby zdrowia zarówno szpitali wojewódzkich, jak i powiatowych oraz klinik, DPS-ów, czy szpitala wojskowego. Pandemia po części wymusiła te działania, bo musieliśmy znaleźć sposób, żeby oddzielić pacjentów - mówił Cezary Przybylski, marszałek województwa.

Przebudowa SOR-u trwała niespełna 6 miesięcy, a jej efektem jest m.in. oddzielenie pacjentów, którzy przybywają osobiście od tych przywożonych przez służby (policję, zespoły ratunkowe).

Została dobudowana poczekalnia i jest lepszy nadzór nad pacjentem. Dodatkowo wejdzie system TOPSOR, który jest opóźniony przez pandemię - powiedział Nikolaj Lambrinow, dyrektor Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

34
65%
Cieszy
4
8%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
4
8%
Złości
8
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1068
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group