Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 8986
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Sobotnie atrakcje w Bukowcu

Niedziela, 4 września 2016, 11:18
Aktualizacja: Sobota, 10 września 2016, 9:47
Autor: Robert Czepielewski
Region: Sobotnie atrakcje w Bukowcu
Fot. Robert Czepielewski
Wczorajsze (3.09) imprezy kulturalne w Bukowcu rozpoczęło czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza w ramach Narodowego Czytania. Spotkanie miłośników literatury z noblistą odbyło się w herbaciarni, co nadało imprezie szczególny klimat. Na zakończenie aktorzy teatru Norwida Jacek Grondowy i Piotr Konieczyński niezwykle dowcipnie przeczytali listy jakie Petroniusz i Marek Winicjusz mogliby napisać do siebie w czasach teraźniejszych

„Quo vadis” czytało 16 osób: aktorzy Jacek Grondowy i Piotr Konieczyński, Anna Konieczyńska – starosta jeleniogórski, Michał Orman – wójt Gminy Mysłakowice, Janina Radomska – przewodnicząca Rady Gminy Mysłakowice, Czesław Kozioł – dyrektor Banku Genów w Kostrzycy, ks. David Stasiak z Parafii NSPJ, Andrzej Dąbek – dyrektor ZS w Mysłakowicach, Marek Brzozowski – pracownik aresztu w Jeleniej Górze, Elżbieta Bilska z Książnicy Karkonoskiej, Jadwiga Chałupka – radna Gminy Mysłakowice, Helena Nawrot – prezes Stowarzyszenia Senior, Beata Skonieczna – nauczycilka ZS w Mysłakowicach, Alicja Wilczyńska – sołtys Karpnik, Marta Mejer – z Doliny Pałaców i Ogrodów oraz Adam Żurowski – radny Gminy Mysłakowice. Całość poprowadził Grzegorz Truchanowicz, dyrektor GOK-u w Mysłakowicach.

Następnie odbyły się dwa koncerty w Stodole Artystycznej. Jako pierwszy wystąpił zespół Antari Fog Machine, grający covery znanych zespołów i artystów polskich oraz zagranicznych. Gwiazdą sobotniego wieczoru w Bukowcu była niemiecka grupa IVANHOE, grająca metal progresywny.

A już w następną sobotę, w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, w Stodole Artystycznej odbędzie się spektakl tańca flamenco i orientalnego Agaty Szmigrodzkiej oraz zespołu Hayat . Natomiast w niedzielę, w tym samym miejscu, Krzysztof Rogacewicz i Paweł Sikora przedstawią spektakl „W Starym Kinie ? – czyli zwierzenia dublera”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group