Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8712
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

PIECHOWICE: Sobota z kryształami i DE MONO

Niedziela, 4 lipca 2010, 8:22
Aktualizacja: Poniedziałek, 5 lipca 2010, 7:18
Autor: Gabi
PIECHOWICE: Sobota z kryształami i DE MONO
Fot. Gabi
Choć upalna pogoda sprzyjała wyjazdom za miasto, wielu mieszkańców podjeleniogórskich Piechowic wybrało nie rekreację nad wodą, ale udział w drugim dniu Kryształowego Weekendu. Gwiazdą udanej imprezy była popularna grupa DE MONO.

Sobotnia odsłona Kryształowego Weekendu rozpoczęła się o godzinie 12:00. Tak jak poprzedniego dnia można było skorzystać z warsztatów: dmuchania szkła, grawerskich, witrażu, mozaiki. Szkoda, że czas dostępności tych zajęć był ograniczony.

O godzinie 14:00 w Sali OSP odbyła się Uroczysta Sesja Rady Miasta i przemarsz orkiestry dętej. W tradycyjnym miejscu imprezy, na placu przed stacją PKP, zgromadzonych widzów przywitały burmistrz miasta Zofia Grabias-Baranowska i posłanka Elżbieta Zakrzewska.

Od piętnastej grały zaproszone zespoły: Szklarki, 13 Poziomo i s-POK-oo. Gwoździem programu był występ zespołu DE MONO. Sporo ludzi przyszło na koncert gwiazdy wieczoru i śpiewało wraz z Andrzejem Krzywym największe przeboje.

Wokalista bez problemu rozruszał publiczność. A przeboje takie jak: „Kamień i aksamit”, „Kochać inaczej”, „Statki na niebie” znają wszyscy starsi i młodsi. Jest to jeden z nielicznych zespołów na naszej scenie muzycznej, który daje aż tak dużo pozytywnej energii, a przeboje nawet te sprzed lat nadal są aktualne i chętnie śpiewane.

W skład zespołu wchodzą: Andrzej Krzywy (vocal), Piotr Kubiaczyk (gitara basowa), Paweł Pełczyński (saksofon, instrumenty perkusyjne), Paweł Dampc (instrumenty klawiszowe), Tomasz Banaś (gitara), Zdzisław Ziolo (gitara), Marcin Korbacz (perkusja).

Po zakończeniu koncertu odbył się nocny pokaz pn. „Laser i kryształ”. Na niedzielę zaplanowano o godzinie 12:30 uroczyste obchody 65-lecia OSP. Od godziny 16:00 do 19:00 odbędzie się III Turniej Osiedlowy „Orlik 2012”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
794
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group