Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 4138
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sobota na ludowo w „Dwójce”

Niedziela, 27 listopada 2016, 7:49
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 listopada 2016, 6:58
Autor: Koło Chrobrówki
Jelenia Góra: Sobota na ludowo w „Dwójce”
Fot. Joanna Bialuk
„Za to, że z Tobą czuję się swojsko, ja tak po prostu… kocham Cię, Polsko” – pod takim hasłem upłynęło sobotnie (26.11) przedpołudnie w Szkole Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze.

To już kolejna atrakcja z cyklu „Ciekawska sobota”, jaką przygotowali nauczyciele i uczniowie z „Dwójki”. Przy dźwiękach ludowej muzyki można było wziąć udział w warsztatach artystycznych, próbując swych sił w hafcie, malowaniu chat wiejskich, tworzeniu chust ludowych.

Energii dostarczyło swojskie jadło – chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym oraz inne smakołyki. Nadmiar kalorii można było spalić tańcząc pod czujnym okiem Grzegorza Gigiela oraz śpiewając ludowe pieśni z Moniką Frąckiewicz – Motyką.

Uczniowie klasy VI b uświetnili wydarzenie swoim występem tanecznym, a zaproszone Panie z Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego wieku prezentowały przepiękne rękodzieła.
Każdy mógł także wykonać pamiątkowe zdjęcia w strojach ludowych. Jednak najważniejsze było to, że „Dwójkę” odwiedziły nie tylko dzieci, ale też rodzice, babcie, dziadkowie i bez względu na wiek każdy dobrze się bawił.

Wspólnie spędzony czas na pewno nie był zmarnowany, bo dostarczył niecodziennych wrażeń i nowych umiejętności. Prace tworzone przez uczestników wydarzenia zachwycały pomysłowością i wysokim poziomem artystycznym. Kolejna ciekawska sobota w „Dwójce” – niebawem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group