Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 6515
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KARKONOSZE: Śnieżny szał w czeskich Karkonoszach

Sobota, 3 stycznia 2009, 14:53
Aktualizacja: 14:53
Autor: rylit
KARKONOSZE: Śnieżny szał w czeskich Karkonoszach
Fot. rylit
Co jest utrapieniem dla kierowców i drogowców, cieszy narciarzy i miłośników aktywnego wypoczynku w górach. Śniegu jest mnóstwo, dopadało jeszcze minionej doby, a amatorzy białego szaleństwa wykorzystują ostatnie godziny świątecznego weekendu, aby zabrać do domu jak najwięcej zimowych wspomnień. Lepsze są z Czech niż z Polski.

Wczoraj już w godzinach przedpołudniowych wjeżdżającym trasą do Jakuszyc w Szklarskiej Porębie drogę spowolniły korki. Jednak kto miał trochę cierpliwości i dotarł na Polanę Jakuszycką i udało mu się znaleźć miejsce do zaparkowania mógł korzystać z białego puchu, którego przybywało z godziny na godzinę.

Nisko przewalające się chmury opady śniegu nie przeszkadzały prawdziwym amatorom biegania i spacerów na korzystaniu z uroków zimy. Szkoda tylko, że na polanie nie ma jeszcze odpowiedniej infrastruktury i zaplecza do obsługi pozasportowej coraz większej ilości przybywających tam narciarzy. Dlatego wielu turystów woli przejechać kilka kilometrów dalej i dać zarobić Czechom.

W Harrachovie każdy wolny skrawek terenu jest wykorzystany do celów turystycznych. Poza kompleksem skoczni znanych z wielu zawodów klasy światowej i europejskiej, niemal co krok jest stok narciarski, wyciąg orczykowy, trasa biegowa, szkółka narciarska.

W Republice Czeskiej praktycznie każdy niezależnie od zaawansowania swoich umiejętności może uprawiać sporty zimowe. Do tego masa różnego rodzaju restauracji, jadłodajni, sklepów z pamiątkami sprawia, że za nieduże pieniądze można się posilić i ogrzać.

Harrachov w zimowy dzień staje się turystyczną wieżą Babel. Można tam spotkać turystów z Niemiec, Słowacji, Rosji, Holandii ale przede wszystkim z Polski, którzy za lepszymi warunkami do uprawiania sportów zimowych, wędrują do naszych południowych sąsiadów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
2147
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
11%
Lewice
8%
PiS
25%
PO
34%
Trzecią drogę
8%
Innych
7%
 
Głos ulicy
Czy popieramy protesty rolników?
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Pierwsze zdjęcie zrobiłem poczciwą Smieną
 
112
Wypiła pół whisky i wsiadła za kółko
 
Turystyka
Kluski karkonoskie za 43 zł
 
Aktualności
Nowy dyrektor Książnicy Karkonoskiej
 
Aktualności
Policjantka Ania na szklanym ekranie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group