Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 8125
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Śnieżne barwy niepodległości

Niedziela, 11 listopada 2007, 22:26
Aktualizacja: 22:27
Autor: carioca
Jelenia Góra: Śnieżne barwy niepodległości
Fot. Dariusz Gudowski/LENA
Po raz pierwszy od kilku lat obchodom listopadowego święta towarzyszyła zimowa sceneria. Na placu Ratuszowym – tradycyjnie – maszerowała i grała orkiestra dęta i przemawiał prezydent miasta. Nowym elementem były biało–czerwone baloniki.

Aura nie zachęcała mieszkańców do uczestniczenia w obchodach Dnia Niepodłegości, dlatego – poza nielicznymi widzami – w uroczystościach uczestniczyli tylko zaproszeni goście: władze miasta, radni, kombatanci, uczniowie w pocztach sztandarowych i muzycy Filharmonii Dolnośląskiej w strojach paradnych.

Był poseł Marcin Zawiła w czerwonym skafandrze, radna Zofia Czernow w kreacji o takim samym odcieniu, zastępca prezydenta Jerzy Łużniak i radny Miłosz Sajnog w czapkach z daszkiem. Wiceszef miasta Zbigniew Szereniuk i jego przełożony Marek Obrębalski pojawili się bez nakrycia głowy.

Po uroczystościach zainteresowani uczestniczyli w mszy świętej za Ojczyznę w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Wcześniej, bo w sobotę, Dzień Niepodległości obchodzono w szkołach. – Tradycyjną uroczystą akademię z okazji rocznicy odzyskania niepodległości w 1918 roku wzbogaciły zajęcia warsztatowe, które odbywały się w klasach gimnazjalnych i licealnych o zróżnicowanej formie, lecz podporządkowanej tematyce święta – poinformował Paweł Domagała, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Stefana Żeromskiego.

Nauczyciele placówki zaproponowali uczniom wykłady i konferencje związane z rocznicą odzyskania niepodległości.
Były też akcenty sportowe. Szkolne bractwo strzeleckie zorganizowało Turniej Szkolny o Puchar Orląt, gdzie można było popisać się mistrzostwem celności w strzelaniu z wiatrówki. W godzinach popołudniowych Uczniowski Klub Sportowy zorganizował Szkolny Turniej Piłki Siatkowej w nowo wyremontowanej sali gimnastycznej.

– Mimo że był to dodatkowy dzień pracy i nauki wynikający z przełożenia zajęć z piątku drugiego listopada, udało się zrealizować zajęcia dydaktyczne, uczcić pamięcią ważną rocznicę narodowa a także w interesujący sposób spędzić czas w murach szkoły – dodał Paweł Domagała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1117
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group