• Środa, 26 lutego 2020
  • Godz. 12:04
  • Imieniny: Aleksandra, Mirosława
  • Czytających: 7877
  • Zalogowanych: 20
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Śnieżne barwy niepodległości

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 11 listopada 2007, 22:26
Aktualizacja: 22:27
Autor: carioca
Fot. Dariusz Gudowski/LENA
Po raz pierwszy od kilku lat obchodom listopadowego święta towarzyszyła zimowa sceneria. Na placu Ratuszowym – tradycyjnie – maszerowała i grała orkiestra dęta i przemawiał prezydent miasta. Nowym elementem były biało–czerwone baloniki.

Aura nie zachęcała mieszkańców do uczestniczenia w obchodach Dnia Niepodłegości, dlatego – poza nielicznymi widzami – w uroczystościach uczestniczyli tylko zaproszeni goście: władze miasta, radni, kombatanci, uczniowie w pocztach sztandarowych i muzycy Filharmonii Dolnośląskiej w strojach paradnych.

Był poseł Marcin Zawiła w czerwonym skafandrze, radna Zofia Czernow w kreacji o takim samym odcieniu, zastępca prezydenta Jerzy Łużniak i radny Miłosz Sajnog w czapkach z daszkiem. Wiceszef miasta Zbigniew Szereniuk i jego przełożony Marek Obrębalski pojawili się bez nakrycia głowy.

Po uroczystościach zainteresowani uczestniczyli w mszy świętej za Ojczyznę w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Wcześniej, bo w sobotę, Dzień Niepodległości obchodzono w szkołach. – Tradycyjną uroczystą akademię z okazji rocznicy odzyskania niepodległości w 1918 roku wzbogaciły zajęcia warsztatowe, które odbywały się w klasach gimnazjalnych i licealnych o zróżnicowanej formie, lecz podporządkowanej tematyce święta – poinformował Paweł Domagała, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Stefana Żeromskiego.

Nauczyciele placówki zaproponowali uczniom wykłady i konferencje związane z rocznicą odzyskania niepodległości.
Były też akcenty sportowe. Szkolne bractwo strzeleckie zorganizowało Turniej Szkolny o Puchar Orląt, gdzie można było popisać się mistrzostwem celności w strzelaniu z wiatrówki. W godzinach popołudniowych Uczniowski Klub Sportowy zorganizował Szkolny Turniej Piłki Siatkowej w nowo wyremontowanej sali gimnastycznej.

– Mimo że był to dodatkowy dzień pracy i nauki wynikający z przełożenia zajęć z piątku drugiego listopada, udało się zrealizować zajęcia dydaktyczne, uczcić pamięcią ważną rocznicę narodowa a także w interesujący sposób spędzić czas w murach szkoły – dodał Paweł Domagała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~yhmm 12-11-2007 7:51
jak zwykle zasypaliscie nas fotkami
liczyrzepa 12-11-2007 15:12
chciałem sie do czegoś przyczepić - ale właściwie nie ma do czego :-)
~yhm 12-11-2007 18:52
no tak.. z tego co widziałam jak tam stałam robiono przez cały apel fotki.. a tu publikuja tylko 4;/ ee...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group