Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 6849
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Śnieg znowu zmorą

Sobota, 11 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 23:08
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Śnieg znowu zmorą
Fot. Krzysiek
Po kolejnych, obfitych opadach śniegu na drogach panują trudne warunki, ale lokalne szlaki – zwłaszcza w podgórskich miejscowościach – są przejezdne.

– Zarówno droga międzynarodowa do Jakuszyc oraz wszystkie główne ulice na terenie Szklarskiej Poręby są przejezdne – poinformował Zbigniew Misiuk, burmistrz miasta pod Szrenicą.

Podobnie jest w Karpaczu i innych kurortach.

Policja zaleca używanie opon zimowych oraz łańcuchów przeciwśnieżnych. Bez nich wjazd na strome drogi, pokryte zajeżdżoną warstwą śniegu i lodu, może być utrudniony.

Gestorzy bazy turystycznej spodziewają się najazdu chętnych na wypoczynek w Karkonoszach. W Wielkopolskiem zaczęły się ferie zimowe. To właśnie z tego regionu Polski do karkonoskich kurortów przyjeżdża najwięcej turystów.

Podczas wycieczek na szczyty będą musieli jednak uważać. W sobotę Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ogłosiło czwarty w pięciostopniowej rosnącej skali stopień zagrożenia lawinowego. – Należy się poruszać tylko po wyznaczonych szlakach zimowych i przestrzegać zakazu wstępu w pobliże kotłów – usłyszeliśmy w GOPR.

Stan szlaków jest bardzo trudny: są nieprzetarte. Wciąż sypie śnieg. W zaspach są ponad dwa metry białego puchu. Bez odpowiedniego sprzętu w postaci raków na buty, lepiej nie wybierać się w góry powyżej linii schronisk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group