Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6642
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: SMS w Karpaczu nie tylko w sportach zimowych

Środa, 2 września 2015, 9:44
Aktualizacja: Czwartek, 3 września 2015, 8:04
Autor: Przemek Kaczałko
Karpacz: SMS w Karpaczu nie tylko w sportach zimowych
Fot. Przemek Kaczałko
Od roku szkolnego 2015/2016 Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu będzie kształcić nie tylko zawodników specjalizujących się w sportach zimowych. Nowym profilem stworzonym przy współpracy z klubem KPR Jelenia Góra jest piłka ręczna. Wczoraj (1.09) odbyło się z tej okazji spotkanie z dziennikarzami.

Milowy krok ku rozwojowi szczypiorniaka w regionie był możliwy dzięki wzorowej współpracy i zrozumieniu potrzeb ze strony szkoły, jak i jeleniogórskiego klubu, co podkreślali przybyli goście i gospodarze obiektu przy ul. Gimnazjalnej w Karpaczu.

- Otworzyliśmy się również na sporty zespołowe. Tego nam brakowało przy nowej bazie sportowej, którą jest pełnowymiarowa hala - powiedziała dyrektor Bogusława Kozłowska. - Chcemy się stać ikoną sportu na Dolnym Śląsku – dodała. Z SMS-u Karpacz wywodzi się 18 olimpijczyków w sportach zimowych. Niewykluczone, że dzięki nowoczesnej bazie treningowej i świetnej lokalizacji doczekamy się kolejnych uczestników Igrzysk Olimpijskich zbierających sportowe szlify w mieście pod Śnieżką – tym razem w edycji letniej.

Dziewczyny, które zdecydowały się przecierać szlak piłki ręcznej w Karpaczu pochodzą z całego Dolnego Śląska. Są to wyróżniające się zawodniczki, z którymi w minionych sezonach rozgrywek młodzieżowych KPR rywalizował. Teraz pod wodzą Dilrabo Samadovej – utytułowanej trenerki z bogatym dorobkiem jako zawodniczka, będą tworzyć jeden zespół, który celuje w Mistrzostwo Polski! - Mam nadzieję, że to będzie duży krok w przód i będę mogła się rozwijać – powiedziała czołowa juniorka młodsza KPR-u Jelenia Góra, Agata Skowrońska. - Baza treningowa jest rewelacyjnie wyposażona. W Jeleniej Górze nie mieliśmy tak doposażonej siłowni, hali. Będziemy miały z czego korzystać. Postawiłyśmy sobie bardzo wysoko cele – w tym roku mierzymy w mistrzostwo Polski – zapowiadała jeleniogórzanka.

Dyrektorka szkoły już od początku jest zachwycona współpracą z zarządem KPR-u Jelenia Góra. - Współpracuję z wieloma klubami sportów zimowych, ale po raz pierwszy - nie chcę nikogo urazić - jest tak idealna. Prezesi Krzysztof Majka i Jan Biłyk są wyjątkowo zaangażowani, kochają piłkę ręczną i jest to dla mnie bardzo ważny partner do rozmowy i działań – zachwalał współpracę z klubem, która ma być długofalowa, Bogusława Kozłowska.

Wyjątkowe wydarzenie, które może zapisać piękną kartę w historii sportu w regionie odbyło się przy udziale posłanki Zofii Czernow – byłej prezes MKS Karkonosze Sporty Zimowe oraz prezes Dolnośląskiego Związku Narciarskiego – To wielkie wydarzenie, otwieramy w Karpaczu zupełnie inny kierunek kształcenia sportowego – mówiła posłanka. - Takie profesjonalne przygotowanie daje szansę, że Klub Piłki Ręcznej będzie osiągał jeszcze większe sukcesy. Tylko taka praca u podstaw daje efekty – podkreśliła Z. Czernow.

Możliwość stworzenia nowego profilu pojawiła się w chwili, gdy zdecydowano, że w SMS Karpacz nie będzie już klasy bobslejowej. - Zrobiła się luka, którą mogliśmy wypełnić jako klub. W przyszłości dziewczęta, które skończą tę szkołę zasilą nasz klub Superligi – zapowiada wiceprezes KPR-u Jan Biłyk. W utworzonej pierwszej klasie znalazły się piłkarki ręczne z rocznika 1999, kolejny rocznik jest już znacznie liczniejszy, co powoduje, że z naborem nie powinno być problemów. - Jestem po rozmowie ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce, jeżeli będzie pełny nabór, czyli 1, 2 i 3 klasa – ZPRP przejmie oficjalny patronat – oznajmił wiceprezes klubu z Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group