• Piątek, 6 grudnia 2019
  • Godz. 21:21
  • Imieniny: Emiliana, Mikołaja, Jaremy
  • Czytających: 7467
  • Zalogowanych: 9
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Śmietnik straszy, kto posprząta?

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 26 czerwca 2009, 12:23
Aktualizacja: 12:25
Autor: Mar
Fot. Mar
– Od kilku tygodni śmietnik który obsługuje sklepy przy ulicy Poznańskiej jest cały zawalony kartonami i innymi śmieciami. Śmieciarka przyjeżdża raz w tygodniu, ładuje zawartość pojemników, a ta hałda leży i tylko się powiększa – mówi właściciel sklepu z odzieżą, Marek Domachowski – Śmierdzi coraz bardziej, przechodzą tędy setki ludzi, jaka to wizytówka dla naszego miasta?

Śmieci leżą pod kołami zaparkowanych obok samochodów. Tuż obok śmietnika przechodzą spieszący na dworzec autobusowy i Czesi którzy przyjechali na zakupy.
- Dwa razy dzwoniłem do dyspozytora MPGK, żeby usunęli te kartony i inne śmieci – mówi właściciel sklepu RTV HiFi Kamiński – i dalej wszystko leży.
- Nie mówię, że jesteśmy bez winy, bo te kartony wyrzucają też ludzie ze sklepów – dodaje Marek Domachowski – ale jak wygląda to miejsce, prawie w centrum Jeleniej Góry?

Do niedawna problemu kartonów leżących przy śmietnikach nie było, ponieważ wszystkie zabierali zbieracze surowców wtórnych. Jednak od kilku tygodni ceny makulatury w punktach skupu spadły do poziomu 1-2 groszy za kilogram, a większość punktów nawet nie kupuje makulatury.

Prezes MPGK, Michał Kasztelan mówi, że to właściciel śmietnika odpowiada za bałagan wokół niego. – Od lat wszyscy na nas zrzucają odpowiedzialność za bałagan przy śmietnikach, nawet jeśli to ewidentnie wina użytkowników. Tak właśnie jest na Poznańskiej. Sprawdziłem to osobiście i tam są między innymi pudła po telewizorach i odpady z budowy która prowadzona jest nieopodal. Nie widziałem tam pojemnika na gruz, mimo takiego obowiązku, więc wszystko ląduje w śmietniku. Jeśli śmieci nie mieszczą się w pojemnikach trzeba zamówić częstsze ich opróżnianie, a nie skarżyć się, że nie zabieramy wszystkiego. Żeby oczyścić to miejsce muszę wysłać samochód, ludzi do załadunku a potem firma musi zapłacić 150 złotych na wysypisku za przyjęcie tych odpadów. A właściciele śmietnika będą się cieszyć, że bez kosztów pozbyli się problemu.

- Wyślę tam straż miejską, żeby sprawdziła czyje są te śmieci i ustaliła, dlaczego leżą poza pojemnikami– mówi zastępca prezydenta Jeleniej Góry, Jerzy Łużniak – za śmieci odpowiada ten, który je wyrzuca, a MPGK jest od tego żeby je odbierać zgodnie z umową.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~sklepikarz 26-06-2009 13:45
Panie Łużniak wyslij Straż na tereny należące do gminy np Młynówka , albo na tereny zarośnięte trawą . Ciekaw jestem , który zarządca gminny dostał mandat . Hipokryta
~domino1 26-06-2009 14:29
i piłeczka będzie odbijana od urzędu do urzędu a szczury tylko czekają żeby się tam zagnieżdzić
~jojo 26-06-2009 15:37
dobra reklama szkoly jazdy
~Swoja 26-06-2009 15:53
Wiecie co ja nie jedno widzialam na oczy nawet to jak na ul Pilsudskiego podjezdza Pani i z samochodu przerzuca smieci fajnie to wyglada aby tak dalej
Cień 26-06-2009 15:54
Nasz kraj jest ułomny, jak można nazywać kartony śmieciami, to przecież jest surowiec wtórny, tak samo jak szkło czy plastyk, może by zadbali by było więcej kontynerów na takie rzeczy i wiele problemów z głowy. Ja ostatnio robiłem porządki w piwnicy i nie miałem gdzie wyrzucić słoików, bo na moim osiedlu nie ma kontynera na szkło i musiałem wszystko wyrzucić na śmietnik, aż mi przykro było, że tyle surowca się marnuje. Prezydencie! WSTYD I HAŃBA!
piipi 26-06-2009 16:22
~Pan Kasztelan ..ma RACJE ! Budowlancy PODRZUCAJA tam swoje "brudy" !!
~ 26-06-2009 17:00
a moze by tak sklepikarze chociaz porwali na kawalki te kartony to napewno by sie zmiescily w kontenerach ale po co lubimy syf i balagan i taka mamy opinie jako POLSKI Narod
~do SM 26-06-2009 17:09
Żeby Prezydentowi zawracać głowę śmietnikami. Mieszkańcy muszą sami zadbać. Oczywiście wina jest też z cenami w punktach skupu surowców.Jak stać na remont chałupy to niech straż miejska musi wymusić aby budowlańcy mieli kontener. Prawda Piipi ci mężczyżni idą na łatwiznę a może się uda
~ 26-06-2009 19:28
na osiedlu Widok w Cieplicach postawili kontenerki na butelki i papierki ,ale coz niedorozwinietym,lysym w kapturkach palom sie nie podobalo i z dymkiem puscili w bialy dzien,kontenerki zabrali nowych nie dali i przy koszyczkach z plastykami wysypisko smieci mieszkancy wykonali
ago. 26-06-2009 21:08
Do 19:28 - Ciekawe rzeczy piszesz... Na osiedlu Widok... Przecież tam mieszka sama śmietanka Jeleniej Góry. Widać oni wychowują bezstresowo swoje latorośle.
~Boguniu 26-06-2009 21:17
Te autko zastało skradzione z parkingu obok w/w śmietnika, i w sposób bezduszny całkiem sprawne, zostało porzucone 6,35cm od parkingu, po odrzuceniu kartonów ujawnioło sie !!.Sprawa kradzieży trafiła do FBI, ODDZ.w Jeleniej Gorze, gdzie wszczęto natychmiast poszukiwanie pojazdu przy współudziale sił lądowych i powietrznych FBI.od chwili startu Beoninga z Jeżowa włączyłem stoper , i w ciągu 17,267 sekundy namierzono pojazd cały i zdrowy, zaznaczam że Polska Policja nie brała czynnego udziału akcji . ograniczyła sie jedynie do gratulacji , oraz pozazdroszczenia sprzętu poszukiwawczego.
~pipenso 27-06-2009 2:06
ale tam ładnie !!!
kbjg 27-06-2009 22:53
Proponuę zorganizować przetarg na śmietnik ?!! Może ktoś wygra i będzie czysto.?? Za drobną opłatą podejmę się zorganizowania przetargu , ostrzegam że łapówek nie biorę, chyba ze bez podatkuVat? , to wezmę każdą ilość.To proszę się targować , a ja idę szykować wory na lewą kasę!!! Jak by kto wygrał przetarg a mnie by nie było w tym czasie ??, to wygrany niech posprząta , bo sprawdzę osobiście .Jeżeli będzie dalej bałagan, wyrzucę odpowiedzialnych za rogatki miasta, z zakazem powrotu przez 3 miesiące!!!!! Bodzio-Boguniu

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group