Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 3441
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: "Śmiertelna strefa" na starówce

Wtorek, 3 czerwca 2008, 12:40
Aktualizacja: 19:25
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: "Śmiertelna strefa" na starówce
Fot. TEJO
Namalowana swastyka, kontury, jakie policjanci zostawiają w miejscu morderstwa, plamy czerwonej farby i napis: strefa śmiertelna, promieniowanie gamma. Takie ozdoby można wyczytać na nawierzchni części ulicy Długiej.

Czy to pozostałość po „dziecięcych” harcach, które w miniony weekend opanowały rynek i jego okolice z okazji święta najmłodszych? Nie. Obrazki powstały podczas heppeningu młodzieży z Liceum Plastycznego w poniedziałek. Do wtorku nikt nie zmył z nawierzchni ulic malunków nie zawsze zgodnych z przyzwoitością.

– Uwaga, świerzo malowane – tak w oryginalnej pisowni wygląda „inskrypcja” wymalowana na asfalcie ulicy Długiej. Potem mamy swastykę, kontury leżących ludzi i plamy czerwonej farby przypominającej krew. Wszystko na pierwszy rzut oka nie takie łatwe do usunięcia. I o treściach średnio pasujących do edukacyjnego przesłania Dnia Dziecka.

Mamy nadzieję, że ślady po młodzieńczym happeningu nie będą trwałą ozdobą staromiejskiej ulicy Długiej i szybko zostaną usunięte. Nie wątpimy, że miały pozytywną wymowę, jednak oderwane od spektaklu, podczas którego powstały, sprawiają fatalne wrażenie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group