Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 3151
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Śmierdzi jak w piekle

Niedziela, 18 stycznia 2009, 8:43
Aktualizacja: 8:44
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Śmierdzi jak w piekle
Fot. TEJO
Pasażerów, którzy przyjechali wczoraj autobusami na dworzec PKS, witał smog i fetor dymu zalegającego nad tą częścią śródmieścia.

Choć odpowiedzialni za utrzymanie norm czystości powietrza zapewniają, że zanieczyszczeń jest coraz mniej, mieszkańcom miasta i turystom coraz trudniej w to uwierzyć. Zwłaszcza kiedy na co dzień muszą wdychać fetory spalin pochodzących z kominów kamienic. Zimą jest najgorzej. Są dni, kiedy cały śródmiejski trakt zasnuty jest cuchnącym i duszącym dymem.

Ekonomia wygrywa z ekologią. Ludzie chcą mieć ciepło, a nie stać ich coraz częściej na kosztowne i nieszkodliwe dla środowiska instalacje grzewcze. Ci, którzy je mają, nie korzystają z nich. – Kiedy robiłem remont mieszkania i zakładałem kocioł gazowy, zostawiłem stary piec na węgiel. Opalam tylko w nim, bo wychodzi znacznie taniej – mówi pan Tomasz z ulicy Południowej. Coraz częściej jeleniogórzanie dogrzewają się kominkami i piecykami zwanymi „kozami”. Można w nich palić tylko drewnem, ale nie brakuje eksperymentatorów. Do palenisk trafiają śmieci i inne odpadki. Aby było cieplej i taniej.

Straż miejska jest bezradna, bo nie ma prawa wejść do domu i skontrolować, czym dany lokator pali w piecu, choć z komina wydobywa się duszący i zalegający na pobliskim terenie dym. Pozostaje tylko zatkać nos i poczekać do wiosny. Byle w miarę ciepłej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
99
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
16%
Wciąż fatalnie
21%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group