Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 6446
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Smaczna promocja Jeleniej Góry i okolic

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 16 lipca 2009, 8:01
Aktualizacja: 8:02
Autor: Angela
Fot. .......
Trzynaście obiektów hotelarsko–gastronomicznych dawnego województwa jeleniogórskiego znajdzie się na „Kulinarnym Szlaku Turystycznym – Kuchnia Polska”. Powstanie menu kuchni regionalnej oraz prezentują inne aspekty kultury danego regionu. Otwarcie szlaku już pierwszego sierpnia. Organizatorzy chcą też pomóc powodzianom.

„Kulinarny Szlak Turystyczny - Kuchnia Polska” będzie realizowany przez konsorcjum 13 obiektów hotelarsko-gastronomicznych z dawnego województwa jeleniogórskiego, które zawiązało się wstępnie na pięć najbliższych lat. W tym roku w każdym z obiektów poza przygotowaniem specjalnego menu z tradycyjnymi polskimi pysznościami, organizowane będą imprezy promujące dany region Polski, spotkania z przedstawicielami regionu oraz wystawy fotografii, malarstwa, prezentacje multimedialne i inne.

– Goście Kotliny Jeleniogórskiej przyjeżdżając będą mogli w pigułce poznać wszystkie regiony Polski z ich tradycjami i smakami – mówią organizatorzy.
Mamy nadzieję, że projekt będzie wspierany promocyjne przez Urzędy Miast oraz Urzędy Marszałkowskie i odpowiedzialne za regiony Departamenty Promocji i Rolnictwa.

Impreza inaugurująca otwarcie „Kulinarnego Szlaku Turystycznego - Kuchnia Polska” odbędzie się 1 sierpnia na terenie karczmy „Opałkowa Chata” (droga Jelenia Góra – Karpacz). Podczas imprezy Partnerzy „szlaku” będą sprzedawali przygotowane potrawy za symboliczne 5 zł, a wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane powodzianom w gminie Mysłakowice. Dodatkowo podczas imprezy odbędzie się aukcja-licytacja przedmiotów podarowanych przez partnerów „Szlaku”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~viki 16-07-2009 9:04
potrawy za symboliczne 5 zł, a wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane powodzianom w gminie Mysłakowice. ponownie pytam a gdzie pomoc od tych co obiecali i na wakacje wyjechali-nastepny skandal
~a 16-07-2009 14:19
o co chodzi viki? ludzie robią imprezkę charytatywną, poświęcają pieniądze na produkty, czas na przygotowanie dań. Jak przyyjdziesz i spróbujesz potrawę, i zapłacisz piątaka, to cała kasa będzie przekazana na powodzian do gminy. To chyba lepszy konkret niz obiecywanie "gruszek na wierzbie" przez polityków krajowych i samorządowych?
~magdala 16-07-2009 14:48
viki - Ty nie pytaj PONOWNIE, bo niby kogo tutaj na forum pytasz? Nikt Ci nie odpowie; pytać i rozliczać najłatwiej. Lepiej ciesz się, że skoro jedni się nie wywiązują się z obietnic, są tacy, co się podzielą pięciozłotówką.
~magdala 16-07-2009 14:53
aha, mam nadzieję, że nikt nie będzie miał mi za złe, chociaż nie wiadomo co na to powie viki i czy nie nazwie tego skandalem, jeśli wyjadę na zaplanowane wakacje i nie przyłączę się do zbiórki na imprezie inauguracyjnej.
~knahor 16-07-2009 15:37
A WY TYLKO KASY CHCECIE , TRZEBA BYŁO SIE UBEZPIECZYC A NIE TERAZ PŁACZ
~viki 16-07-2009 16:14
nie neguje takich imprez wrecz przeciwnie pochwalam tylko szlag mnie trafia na ta cala gore ktora nic do dzisiaj nie zrobila a zeruja na takich akcjach i raczki otrzepia,a na impre napewno podjade i to z cala rodzina i nie jedna piatke zostawie
~Wojas 16-07-2009 22:42
Opalkowa Chatka zaprasza już teraz, chleb ze smalcem za darmo, piwko świeżutkie- jest czas na zajmowanie miejsc startegicznych przed 1 sierpnia
~ 16-07-2009 23:41
do knahor-a ty glupku kwadratowy myslisz ze PZU czy inna ubezpieczalnia zwroci koszta tak wyliczaja ze max 10% wyplacaja jak nie masz pojecia to m...a w kubel

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group