Czwartek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 9139
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Smaczna promocja Jeleniej Góry i okolic

Czwartek, 16 lipca 2009, 8:01
Aktualizacja: 8:02
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Smaczna promocja Jeleniej Góry i okolic
Fot. .......
Trzynaście obiektów hotelarsko–gastronomicznych dawnego województwa jeleniogórskiego znajdzie się na „Kulinarnym Szlaku Turystycznym – Kuchnia Polska”. Powstanie menu kuchni regionalnej oraz prezentują inne aspekty kultury danego regionu. Otwarcie szlaku już pierwszego sierpnia. Organizatorzy chcą też pomóc powodzianom.

„Kulinarny Szlak Turystyczny - Kuchnia Polska” będzie realizowany przez konsorcjum 13 obiektów hotelarsko-gastronomicznych z dawnego województwa jeleniogórskiego, które zawiązało się wstępnie na pięć najbliższych lat. W tym roku w każdym z obiektów poza przygotowaniem specjalnego menu z tradycyjnymi polskimi pysznościami, organizowane będą imprezy promujące dany region Polski, spotkania z przedstawicielami regionu oraz wystawy fotografii, malarstwa, prezentacje multimedialne i inne.

– Goście Kotliny Jeleniogórskiej przyjeżdżając będą mogli w pigułce poznać wszystkie regiony Polski z ich tradycjami i smakami – mówią organizatorzy.
Mamy nadzieję, że projekt będzie wspierany promocyjne przez Urzędy Miast oraz Urzędy Marszałkowskie i odpowiedzialne za regiony Departamenty Promocji i Rolnictwa.

Impreza inaugurująca otwarcie „Kulinarnego Szlaku Turystycznego - Kuchnia Polska” odbędzie się 1 sierpnia na terenie karczmy „Opałkowa Chata” (droga Jelenia Góra – Karpacz). Podczas imprezy Partnerzy „szlaku” będą sprzedawali przygotowane potrawy za symboliczne 5 zł, a wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane powodzianom w gminie Mysłakowice. Dodatkowo podczas imprezy odbędzie się aukcja-licytacja przedmiotów podarowanych przez partnerów „Szlaku”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
603
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wędrowcy Karkonoszy
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group