• Sobota, 16 listopada 2019
  • Godz. 23:22
  • Imieniny: Edmunda, Gertrudy, Marii
  • Czytających: 6217
  • Zalogowanych: 12
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Słowem, gestem, piosenką. Rywalizowali w JCK (WYNIKI)

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 18 marca 2011, 15:30
Aktualizacja: Niedziela, 20 marca 2011, 9:56
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Kilkudziesięciu uczestników wzięło udział dziś w eliminacjach do 56 Okręgowego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w Jeleniogórskim Centrum Kultury.

Sala Nova JCK brzmiała dziś zarówno piosenką (poezja śpiewana), jak i recytowanym wierszami i prozą. Ale nie tylko: nie zabrakło bowiem prezentacji, które wykraczały poza ramy tych zwyczajowych kategorii. Kilku uczestników zaprezentowało się w turnieju „Wywiedzione ze słowa”. Tu dopuszczone było uzasadnione użycie rekwizytu, a nawet odegranie etiudy aktorskiej w miniaturze. Częścią konkursu był także turniej „Jednego Aktora” . Wszystkie prezentacje oceniało jury (Maria Szubart, Andrzej Marchowski i Łukasz Duda). Emocji nie zabrakło. Nie wszystkim udało się zostawić tremę na korytarzu. Ale i tak poziom – ogólnie rzecz biorąc – był bardzo wysoki, a niektóre występy – godne najgłośniejszych oklasków.

W turnieju poezji śpiewanej dwa równorzędne pierwsze miejsca zajęli: Maria Makara i Klaudiusz Leśniak. Wyróżniono Szczepana Dębińskiego i Elizę Niebieszczańską. W kategorii „Wywiedzione ze słowa” wyróżnienie dla Weroniki Kołodziejskiej. W turnieju recytatorskim wygrała Patrycja Quach Chi. Drugie miejsce zajęła Karolina Maciąg. W dalszej kolejności – dwa równorzędne trzecie miejsca dla Łukasza Kwilińskiego i Jakuba Mieszały. Wymieni uczestnicy zakwalifikowali się do etapu rejonowego.

W recytacjach wyróżniono także Sarę Gil, Pawła Struzika, Marię Bogdałę oraz Mateusza Tofila. Gratulujemy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ZABOBRZANIN 18-03-2011 21:09
Łukasz dlatego nie pokazuje się często tam gdzie gniazdko sobie mości bo podsłu....e !
~elizan 19-03-2011 11:06
chciałabym dodać, że poziom był bardzo wysoki, więc należą sie dodatkowe brawa dla nas finalistów :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group