Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 6998
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Słodki kiermasz na "Szlachetną Paczkę"

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 5 grudnia 2018, 6:39
Aktualizacja: 20:36
Autor: WAC
Fot. WAC
Wczoraj (4.12) w Zespole Szkół Ekonomicznych i Turystycznych w Jeleniej Górze zorganizowano kiermasz świątecznych ciast,na rzecz rodziny, którą szkoła wspomaga w ramach akcji „Szlachetna Paczka”.

Młodzież z "Ekonoma" chętnie uczestniczy w akcjach charytatywnych. W pomoc w ramach "Szlachetnej Paczki" szkoła angażuje się po raz trzeci.

- Rodzina, której pomagamy przyjechała z Ukrainy – mówi koordynatorka szkolnego wolontariatu Agnieszka Kumek. - Składa się z ojca, który jest protetykiem dentystycznym z zawodu, jest w 90 procentach głuchy i obecnie pracuje w firmie sprzątającej. Jest matka, która dorabia jako fryzjerka i trzynastoletni syn. Mieszkają w wynajętym pokoju. Ich potrzeby są bardzo skromne. Chcieliby dostać pościel, żywność o dłuższym okresie ważności, środki czystości oraz drukarkę.
- Takie akcje w naszej szkole powtarzają się cyklicznie – mówi Żaneta Woźniak z klasy III. - W ubiegłym roku przy okazji "Szlachetnej Paczki" również był kiermasz ciast. Wypieki przygotowują sami uczniowie, którzy bardzo chętnie uczestniczą w akcji. Nawet jeśli nie upieką ciasta, to przynoszą rzeczy, które są potrzebne lub też płacą więcej za kawałek wypieku, niż prosimy. Poza tym mamy zbiórki pieniędzy w klasach. W ubiegłym roku podobny kiermasz organizowaliśmy też na rzecz domu Samotnej Matki w Pobiednej. Uważam, że warto pomagać, gdyż my sami możemy kiedyś potrzebować pomocy. I pomoc innym sprawia wiele radości. Niewielki czyn od nas może dać komuś dużo.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Informator 5-12-2018 12:50
Czy młodzież i grono pedagogiczne wie, gdzie trafiły przygotowane przez z takim zaangażowaniem i poświęceniem paczki? Na strych firmy szlachetnej żony lidera paczki. Zobaczcie to w Dami TV. To nie pierwszy przekręt zorganizowany przez małżeństwo W..., oj prawda wyjdzie na jaw. Pani Żona kupiła w 2013r całą elektrownię od swojego męża za bagatelka 35tys zł. I nikogo to w US nie zdziwiło, nawet komornika, który przyszedł po ten majątek. Potem bez pozwoleń postawili smażalnię. Ostatnio w wielkim pośpiechu zwinęli stamtąd kopalnię kryptowalut. Wydaje się, że niektórych prawo nie dotyczy. A na fejsbuczku lansik, poeta i zbawiciel rolników od suszy razem z szefową elektrowni fryzjerką to święty wzór kręgosłupa mo...lnego i patriotów. Szkoda tylko ich dzieci w tym wszystkim
użytkownik facebook 5-12-2018 20:57
Weronika Szczepańska

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group