Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 16082
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Ślisko w Aquaparku Hotelu Sandra w Karpaczu

Piątek, 13 kwietnia 2012, 8:48
Aktualizacja: 8:49
Autor: Agrafka
Niedawno byłem z ze swoją czteroletnią córką w aquaparku w Hotelu Sandra w Karpaczu. Może tam dojść do tragedii: Podłoga w okolicach basenów jest bardzo śliska – napisał do nas Czytelnik. – Nasz basen spełnia wszelkie warunki bezpieczeństwa – rispostują gospodarze.

Obok basenu znajduje się małe przejście, gdzie są jedynie barierki, a poniżej jest zejście schodami w dół. Jeżeli dziecko biegnie na zjeżdżalnię, potykając się, a ostatnio moja córka wywróciła się tam kilkanaście razy na śliskiej powierzchni, można spaść na schody – podkreśla mieszkaniec Karpacza.

- Nasz basen spełnia wszelkie warunki bezpieczeństwa, jakie są wymagane na obiektach tego typu. W przeciwnym razie obiekt nie zostałby dopuszczony do użytkowania przez nadzór budowlany. Posadzki na basenie mają atest bezpieczeństwa. Jeżeli zdarzały się i zdarzają się wypadki na basenie to częstotliwość ich nie jest większa niż na innych basenach a spowodowana przez niefrasobliwość i nieostrożność osób korzystających. Dotyczy to głównie zakazu biegania jak oraz nakazu poruszania się bo basenach w obuwiu zmiennym (klapki lub buty kąpielowe ), które to obuwie skutecznie zapobiega takim zdarzeniom – poinformowała Aleksandra Nalberczyńska, zastępczyni dyrektora Hotelu Sandra w Karpaczu.

- Woda na podłodze jest regularnie zbierana przez ratowników, lecz wiadomo, że nigdy ta podłoga nie będzie sucha. Basen nasz działa od 18 czerwca 2009 roku. Do tej pory liczba osób z zewnątrz (nie licząc gości hotelowych ) korzystających z basenu przekroczyła 200 tysięcy. Liczba osób, które uległy wypadkowi, stanowi minimalny ułamek procenta i są to głównie drobne stłuczenia i otarcia. Należy nadmienić również, że wypadkom ulegają głównie dzieci nie dopilnowane przez rodziców – dodała pani wicedyrektor.

Na wszystkich basenach obowiązuje zakaz biegania, wrzucania się do wody, skakania w niedozwolonych miejscach, czy też poruszania się po obiekcie w odpowiednim obuwiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
918
Tak
10%
Nie
62%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
26%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
Polityka
O herbie powiatu
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
 
112
TIR w rowie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group