Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3368
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Śliska sprawa

Środa, 21 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 31 grudnia 2005, 18:11
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Śliska sprawa
Fot. tejo
Zima w czwartek wpisze się do kalendarza jako pora roku. Ale nic nie wskazuje na to, aby w stolicy Karkonoszy pojawiło się oczekiwane przez wielu - nie tylko najmłodszych mieszkańców - lodowisko.

Mieszkańcy Zabobrza liczyli, że obiekt sportowy ze ślizgawką powstanie w okolicach otwartego w listopadzie marketu Kaufland. W wydziale architektury Urzędu Miasta w Jeleniej Górze dowiedzieliśmy się, że w planie zagospodarowania przestrzennego nie przewidywano budowy lodowiska w tym miejscu.

Teraz jest chlapa, ale na pewno będą jeszcze mrozy. Jedynymi miejscami, gdzie można się poślizgać, są zamarznięte glinianki i stawy. Co roku podczas przerwy świątecznej lub ferii, młodych amatorów tej rozrywki nie brakuje. Jest tam jednak bardzo niebezpiecznie.

- Lód nie zawsze ma taką samą grubość. Przy tak częstych zmianach temperatury lepiej nie ryzykować wejścia na zamarzniętą powierzchnię - przestrzega Krzysztof Czaplicki z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wyjątkowo groźne jest pobliskie jezioro Pilchowickie. Poziom wody jest regulowany. Może się zdarzyć, że kiedy powierzchnia zamarznie, woda pod spodem opadnie i tworzy się pusta przestrzeń. To ostrzeżenie głównie dla wędkarzy, którzy upodobali sobie podlodowe połowy.

Czy jest szansa, aby jeleniogórzanie mogli się bezpiecznie poślizgać? Kiedyś pomagała im w tym straż pożarna, która - kiedy chwytał mróz - polewała wodą szkolne boiska. Teraz pożarnikom przeszkadza w tym zmienna pogoda.
- Lodowisko było przewidywane w projekcie, który wygrał konkurs na budowę aquaparku w Cieplicach - informuje wydział architektury UM. Jednak od pomysłu do przemysłu droga daleka. Na razie nie powstały nawet fundamenty kompleksu termalnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group