Wtorek, 2 marca
Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła
Czytających: 4010
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: SLD: Podsumowanie kampanii i poparcie dla Zawiły

Wtorek, 30 listopada 2010, 16:07
Aktualizacja: 18:56
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: SLD: Podsumowanie kampanii i poparcie dla Zawiły
Fot. Angela
Po czteroletnich doświadczeniach z obecnym prezydentem swoje poparcie chcą przekazać Marcinowi Zawile – mowa o jeleniogórskim Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który dziś podsumował wybory, mówił o wstępnych koalicyjnych rozgrywkach i porozumieniach oraz propozycjach na konkretne stanowiska na starostę, w radach powiatu i sejmiku wojewódzkiego.

Konferencję prasową jeleniogórskiego SLD rozpoczął Sylwester Urbański, kandydat na prezydenta Jeleniej Góry. Podziękował wszystkim, którzy w wyborach poparli jego i kandydatów SLD do rad.
– Głosowało na mnie niemal 2,5 tys. osób. Dla kandydata, który nie był zbyt dobrze znany w Jeleniej Górze to spore wyróżnienie, za co wszystkim dziękuję. Mam nadzieję, że podejmowany program przez SLD uda nam się choć w części realizować, dzięki pięciu naszym radnym wybranym do rady miasta. Postaram się, by w przyszłych wyborach mój wynik jako kandydata na prezydenta był jeszcze lepszy – mówił Sylwester Urbański.

Następnie Grażyna Malczuk podsumowała wyniki wyborcze. Mówiła o 21 procentowym poparciu w Jeleniej Górze dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej i satysfakcjonującym wyniku wyborów do rady powiatu i sejmiku dolnośląskiego. Mówiono też o trudnym, ale zdecydowanym poparciu dla Marcina Zawiły.

– Przeanalizowaliśmy programy obydwóch kandydatów. Doszliśmy do wniosku, że zbieżność programu Marcina Zawiły jest większa w porównaniu do naszego kandydata na prezydenta oraz naszych radnych. Gdybyśmy podjęli inną decyzję, jako radni poprzedniej kadencji, bylibyśmy w sprzeczności ze sobą. Krytykowaliśmy bowiem wiele posunięć obecnego prezydenta Marka Obrębalskiego – powiedziała G. Malczuk. – Nie wiemy, jaka będzie prezydentura Marcina Zawiły, ale chcemy wierzyć, że lepsza niż obecna – dodała.

Starosta jeleniogórski, Jacek Włodyga mówił o dużym wyborczym sukcesie SLD w powiecie jeleniogórskim. – Jeśli chodzi o radę powiatu to wygraliśmy te wybory i wprowadziliśmy siedem osób z SLD oraz trzy osoby z komitetu wyborczego pana Jakiela, z którym już wcześniej zawarliśmy sojusz. Można więc powiedzieć, że mamy 10 osób w radzie. Pięć mandatów przypadło Platformie Obywatelskiej i cztery Prawu i Sprawiedliwości.

W radzie powiatu jest 19 radnych, a po podpisaniu sojuszu z radnymi z komitetu Jakiela i Platformą Obywatelską, mamy przewagę. Jak dokładnie będzie to wszystko wyglądało w rzeczywistości, okaże się podczas jutrzejszej sesji rady, która będzie poświęcona wyborom władz powiatu. Kierunki pracy rady natomiast mamy wytyczone, jestem bowiem starostą drugą kadencję – mówił Jacek Włodyga. Wyraził też swoją nadzieję na dobrą współpracę przy zarządzie złożonym z SLD, PSL i Platformy Obywatelskiej.

Według ustaleń koalicyjnych starostą ma ponownie zostać Jacek Włodyga, a przewodniczącym rady, członek Platformy Obywatelskiej, Rober Mazur. Zaproponowanym przez SLD na stanowisko wicestarosty został Zbigniew Jakiel z PSL a na członka zarządu, jedna osoba z PO, której nazwiska nie chciano na konferencji ujawniać. Na zastępców przewodniczącego SLD proponuje Andrzeja Sztando oraz Jolantę Peciak.

Wspomniano również o wynikach wyborów do sejmiku wojewódzkiego, do którego PO zdobyło 15 mandatów, Komitet Rafała Dutkiewicza 9, PiS – 7, SLD – 4, a PSL – 1. Mówiono też o wczorajszych ustaleniach. Ze wstępnych ustaleń poszczególnych klubów wiadomo, że Grażyna Malczuk ma zostać wiceprzewodniczącą sejmiku.

Podczas konferencji ogłoszono również nazwisko nowego przewodniczącego jeleniogórskiego klubu SLD, którym został Józef Sarzyński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group