Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 7319
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: SLD liczy na głosy mieszkańców

Piątek, 19 października 2018, 15:31
Aktualizacja: 15:55
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: SLD liczy na głosy mieszkańców
Fot. Przemek Kaczałko
Sojusz Lewicy Demokratycznej zorganizował w ostatnim dniu kampanii wyborczej konferencje prasową, podczas której poinformowano o postulatach kandydatów do Rady Miejskiej Jeleniej Góry. To pierwszy raz, kiedy ugrupowanie nie wystartowało w boju o prezydenturę w naszym mieście.
Wierzę, że osiągniemy sukces - nie, aby zaspokoić swoje ambicje, lecz aby tworzyć dobrą przyszłość dla naszego miasta - mówił na wstępie Piotr Paczóski, szef jeleniogórskich struktur SLD.

Z kolei Robert Obaz poinformował, że klub radnych SLD wkrótce złoży dwa projekty uchwał: "in vitro dla Jeleniej Góry" oraz "1000 plus", czyli dodatkowe becikowe.

Koszt obu tych programów to około 1 milion złotych rocznie. Byłbym zadowolony, gdyby program kosztował 2-3 miliony, bo im więcej dzieci, tym lepiej - mówił Robert Obaz, który zaznaczył, że listy SLD do Rady Miejskiej obfitują w młodych ludzi. W nowej kadencji SLD chciałoby też wprowadzić dofinansowania do przydomowych oczyszczalni ścieków oraz powołanie Rad Osiedli/ Dzielnic.
Kampania była bardzo widoczna. To dobrze, bo ludzie widzą, że coś się dzieje i są osoby, którym zależy na Jeleniej Górze - powiedziała Angelika Wójcik, kandydatka na radną. - W kampanii bezpośredniej przetoczyłam wiele rozmów z mieszkańcami. Czasami były trudne rozmowy, ale przyjęcie naszego komitetu było bardzo pozytywne i serdeczne - to dobry znak - dodała Natalia Zatka, kolejna z kandydatek do Rady. - Możemy liczyć na 4-5 mandatów - uważa Marcin Soboń, kandydat z okręgu nr 1.

Jednocześnie przedstawiciele SLD poinformowali, że popierają kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Jeleniej Góry. Zdaniem P. Paczóskiego, w drugiej turze wyborów prezydenckich znajdzie się Jerzy Łużniak i ktoś z dwójki: Hubert Papaj/ Krzysztof Mróz.

Twoja reakcja na artykuł?

14
48%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
7%
Nudzi
1
3%
Smuci
2
7%
Złości
10
34%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
1076
Tak, regularnie
25%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Aktualności
W nocy burze w Jeleniej Górze
 
10 pytań do...
Kulinarnie jestem patriotą
 
112
Potrącenie 13–latki na pasach
 
Kultura
Koncertowe rarytasy na koniec sezonu
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group