Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7832
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Skwerek do rewitalizacji

Wtorek, 15 kwietnia 2008, 10:17
Aktualizacja: 10:17
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Skwerek do rewitalizacji
Fot. TEJO
Plac Kościuszki położony między al. Wojska Polskiego a ul. Okrzei, będzie jedynym miejscem traktu gruntownie odnowionym w ramach projektu ADHOC.

Działania ADHOC dotyczące rewitalizacji zniszczonych zabytkowych centrów europejskich miast, zakończyły się w lutym. Przez kilka miesięcy urzędnicy i specjaliści przyglądali się zabudowie al. Wojska Polskiego i opracowywali raport możliwości doprowadzenia jej do pierwotnego stanu.

Ku rozczarowaniu wielu sam projekt nie przyniesie jednak błyskawicznych remontów. Dał jedynie podstawę do planowania prac w przyszłości. Ale jedynym jego „namacalnym” śladem ma być rewitalizacja placu Kościuszki, jednego z bardziej popularnych miejskich skwerów.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy zaczną się prace, ani na czym mają polegać. Jeszcze w latach 50. była tam fontanna, którą zasypano. W jej miejscu dziś jest klomb. Być może ekipy pokuszą się o jej odbudowę. Fatalny jest także stan kamienic okalających plac. Wymagają solidnego remontu elewacji. Przydałaby się także nowe ławki i latarnie, choćby takie, jakie zamontowano na placu Piastowskim w Cieplicach.

Póki co przed południem skwer jest miejscem wypoczynku uczniów z pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 7. Przychodzą tu także rodzice z małymi dziećmi ze względu na plac zabaw. Jednak są tu także inni bywalcy. Zwłaszcza wieczorami zbierają się na skwerku amatorzy tanich trunków. Dlatego miejsce to nie cieszy się popularnością.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group