Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 5450
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Skwer prawie gotowy

Czwartek, 9 września 2021, 8:00
Autor: WAC
Mysłakowice: Skwer prawie gotowy
Fot. UG Mysłakowice
Ku końcowi zmierzają prace przy rewitalizacji skweru przy ul. Daszyńskiego w Mysłakowicach, w pobliżu dawnych zakładów lniarskich „Orzeł” .

Wyremontowano m.in. istniejących drogi z nawierzchnią asfaltową, wytyczono miejsca parkingowe, wykonano wiatę na kubły do gromadzenia odpadów komunalnych, wyznaczono teren, na którym ustawiony zostanie betonowy stół do gry w szachy, ustawiono przyrządy do aktywnej rekreacji. Cały teren obsiano trawą i obsadzono zielenią wysoką i średnią. Drzewa w części zniszczone lub rosnące w miejscach kolizyjnych zastąpiono nowymi klonami, krzewami kaliny japońskiej i żywopłotem z ligustru pospolitego.

Powstanie też plac zabaw dla dzieci, przy głównych chodnikach staną ławki oraz cztery lampy typu LED, a ciągi komunikacyjne wyłożone zostaną płytkami chodnikowymi o kolorowej, grysowej fakturze z obrzeżami betonowymi. Zaplanowano monitoring wizyjny.

Inwestycja za 1,4 miliona złotych jest współfinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – mówi zastępca wójta gminy Mysłakowice Grzegorz Truchanowicz. - Mamy nadzieję, że to miejsce będzie służyć mieszkańcom i stanie centrum aktywności i odpoczynku dla wszystkich odwiedzających osób.

Twoja reakcja na artykuł?

13
72%
Cieszy
4
22%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group