Niedziela, 28 czerwca
23°C Jelenia Góra
reklamy
reklamy

Skwer na pl. Kościuszki rewitalizowany

Audio

Czytaj na głos

Autor: Marcin Ryłko – rzecznik prasowy Miasta 1 min czytania

Pod koniec października rozpoczęła się rewitalizacja skweru na Placu Kościuszki pomiędzy ulicami Okrzei i Wojska Polskiego. Inwestycja składa się z dwóch zadań.

Pierwsza część realizowana jest w ramach zadania budżetowego pn.: „Zielono w sercu miasta – Rewitalizacja Placu Kościuszki przy ul. Okrzei” – w ramach JBO 2024 r. oraz zadania budżetowego pn.: „Tworzenie atrakcyjnych przestrzeni publicznych wraz z poprawą infrastruktury na obszarze śródmieścia Jeleniej Góry”.

ZADANIE I:
1) demontaż istniejących urządzeń zabawowych przeznaczonych do likwidacji lub przeniesienia, 2) zabezpieczenie urządzeń zabawowych przeznaczonych do zachowania w obecnej lokalizacji, 3) budowa instalacji elektrycznej na potrzeby oświetlenia parkowego z wpięciem do istniejącego złącza kablowego 4) dostawa i montaż elementów małej architektury na plac zabaw dla młodszych dzieci (z piaskownicą): ławki – 4 szt. i 1 kosz na śmieci – zgodnie z dokumentacją projektową, 5) nasadzenia: grupy krzewów - lilak Meyera „Palibin” (684 szt.)

Ta część powinna zostać zakończona do 22 listopada br..

ZADANIE II:
6) rozbiórka istniejących nawierzchni z podbudową oraz krawężników, 7) rozbiórka ogrodzenia placu zabaw, 8 )rozbiórka istniejącej małej architektury (ławki, kosze na śmieci), 9) karczowanie drzew i krzewów przeznaczonych do wycinki, 10) likwidacja schodów terenowych, 11) wykonanie nowych ciągów pieszych z odtworzeniem historycznego układu, 12) wykonanie nawierzchni z kostki brukowej w strefie toalety publicznej, 13) wykonanie nawierzchni bezpiecznej ze żwiru, 14) konserwacja, naprawa i powtórny montaż wyposażenia placu zabaw i siłowni zewnętrznej przeznaczonego do przeniesienia, 15) naprawa i konserwacja wyposażenia placu zabaw przeznaczonego do zachowania w obecnych lokalizacjach, 16) montaż nowych elementów małej architektury (ławki, kosze na odpady, ogrodzenie placu zabaw, barierki trawnikowe, lampy oświetleniowe), 17) budowa instalacji sanitarnej na potrzeby publicznej toalety oraz fontanny, 18) budowa instalacji elektrycznej na potrzeby zasilania fontanny i szaletu publicznego 19) odbudowa i uruchomienie fontanny wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, 20) budowa publicznej toalety, 21) nasadzenia zieleni i regenerację trawników.

Zakończenie drugiej części to wrzesień 2025.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka