Czytających: 13116

klasa A i B: Skuteczny Wyderkowski, Pub Gol liderem

Niedziela, 28 sierpnia 2011, 21:44
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 sierpnia 2011, 11:22
W piłkarskiej A–klasie po okazałym zwycięstwie w Łomnicy 5:2, na pozycję lidera wskoczył Pub Gol. Gospodarzy pogrążył Jakub Wyderkowski – zdobywca czterech goli.

Spotkanie na stadionie w Łomnicy rozpoczęło się obiecująco dla gospodarzy, którzy udokumentowali optyczną przewagę strzelając gola w 29. minucie. Aleksiejew wykorzystał dokładne dogranie od Wilczyńskiego otwierając wynik meczu. Radość ze zdobytej bramki najprawdopodobniej zdekoncentrowała łomniczanina, który trzy minuty później ujrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Osłabieni gospodarze mieli chwilę wytchnienia, gdy na boisko wkroczył pies zmuszając arbitra dwukrotnie do przerwania spotkania. Gdy zawodnikom udało się przegonić czworonoga do ataku ruszyli goście. W 40. minucie Jakub Wyderkowski strzałem głową wyrównał stan rywalizacji, asystę przy golu zaliczył Grzyl. Jeszcze przed gwizdkiem oznajmiającym przerwę Wyderkowski wpisał się po raz drugi na listę strzelców. Napastnik Pub Gola przedarł się przez obronę ustalając rezultat po pierwszych 45 minutach na 2:1 dla gości.

Po zmianie stron nie mający nic do stracenia łomniczanie zagrali odważniej i ku radości miejscowych kibiców już po kilku minutach zdołali wyrównać. Przy biernej postawie bramkarza Wilczyński przedłużył nadzieję gospodarzy na korzystny rezultat. W 53. minucie Ambroży w pełni zrehabilitował się za utratę drugiego gola. W sytuacji sam na sam najpierw wybronił strzał Berezowskiego, a następnie dobitkę Wilczyńskiego. W 61. minucie po dokładnym dośrodkowaniu w pole karne Wyderkowski ustrzelił hat-trick. Mimo kilku okazji dopiero w 77. minucie najlepszy strzelec Pub Gola po raz czwarty trafił do siatki przeciwników. Przy biernej postawie obrońców Wyderkowski inteligentnie przelobował Orciucha wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 4:2. W końcówce spotkania pubowicze po raz kolejny uradowali grupkę kibiców z Jeleniej Góry, która dopingowała swoich ulubieńców na stadionie w Łomnicy. Chromik zagrał na jedenasty metr do Zimorskiego, a ten ustalił wynik na 2:5. Po meczu piłkarze wraz z kibicami cieszyli się z wywalczenia pozycji lidera w ligowej tabeli.

W II grupie B-klasy z kompletem zwycięstw pozostały tylko dwie drużyny: Pogoń Wleń oraz Bobry Wojanów. Piłkarze z Wlenia pokonali Sokoła 4:1, zaś Bobry nie dały szans nowicjuszom z rezerw Lotnika wygrywając 6:2. Gole strzelali: 1:0 D. Żegota, 2:0 Rybkiewicz, 2:1 Jąderko –samobójcza, 3:1 D. Żegota, 4:1 Bryniak, 4:2 Zieliński, 5:2 Bryniak, 6:2 Rybkiewicz.

KS Łomnica – Pub Gol Jelenia Góra 2:5 (1:2)
Gole: 1:0 Aleksiejew, 1:1 Wyderkowski, 1:2 Wyderkowski, 2:2 Wilczyński, 2:3 Wyderkowski, 2:4 Wyderkowski, 2:5 Zimorski.
Czerwona kartka: Aleksiejew (32 min.- druga żółta)
Widzów: ok. 100.

KS: Arciuch – Szlęk, Wasiuk, Ślusarczyk, Wojtarowicz, Aleksiejew, Makowski, Janaszkiewicz, Wilczyński, Kostka, Ozimek.

Pub Gol: Ambroży – Grzyl, Pieroń, Zieliński, Marek, Zimorski, Dutka, Hobgarski, Żegota, Chromik, Wyderkowski.