Piątek, 17 września
Imieniny: Justyny, Franciszka, Roberta
Czytających: 6201
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Skrzaty Karkonoskie mają swoją ulicę

Wtorek, 2 czerwca 2009, 8:24
Aktualizacja: 8:25
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Skrzaty Karkonoskie mają swoją ulicę
Fot. Referat Promocji Miasta
Jest najkrótsza w Polsce i najbardziej bajkowa. Mowa o nowej ulicy w Karpaczu, którą wczoraj uroczyście otwarto przy Miejskim Przedszkolu Publicznym nr 1.

Imprezę zaszczycił swoją obecnością sam Duch Gór. Były też skrzaty: Mądruś, Wścibinosek i Zadziorek, które pomogły burmistrzowi Bogdanowi Malinowskiemu w przecięciu wstęgi. Odsłonięto też tablicę pamiątkową z wizerunkiem skrzata oraz nazwą ulicy. Przy trakcie pojawiły się także ślady karkonoskich skrzatów odciśnięte w granicie…

Bajkowe stworki to wytwór wyobraźni twórczej bajkopisarki Marii Nienartowicz, która również przybyła na święto. Autorka barwnych albumów z przygodami Skrzatów Karkonoskich przyznaje, że natchnienie czerpie z legend karkonoskich i miłości do dzieci, a w swojej twórczości przywołuje także Ducha Gór. Jednak – w odróżnieniu od swojego legendarnego pierwowzoru złośliwca – Duch ma tylko dobre cechy. Podobnie zresztą jak Skrzaty. Bajki o nich znajdują się na półce wielu dzieci w przedszkolnym wieku, które na pewno na długo nie zapomną o tej lekturze wczesnego dzieciństwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group