Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 4785
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Skoki i biegi pod Śnieżką

Czwartek, 26 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 23:48
Autor: konrad
W czwartek rozpoczynają się zawody Pucharu Świata B w Kombinacji Norweskiej. Zawody zostaną rozegrane na skoczni "Orlinek" oraz na Trasach Biegowych w Karpaczu Górnym. Zgłosiło się czternaście ekip, miedzy innymi z Japonii, Kanady, Niemiec i Austrii.

Na trasach biegowych i skoczni narciarskiej pojawi się ponad 70 zawodników, z czego najliczniejszą grupy stanowić będą Niemcy i Austriacy. Kierownikiem zawodów będzie starosta jeleniogórski Jacek Włodyga, jednocześnie członek władz Polskiego Związku Narciarskiego.

W czwartek zawodnicy oddadzą po jednym skoku na "Orlinku" a następnie przebiegną 7,5 kilometra na trasie w Karpaczu Górnym. W piątek, drugiego dnia zawodów, po dwa skoki na skoczni "Orlinek" a następnie – 15 kilometrów na trasie biegowej. W Karpaczu są już wszyscy zawodnicy.

Polska reprezentacja liczy sześciu zawodników niestety, bez większych szans na zajęcie przyzwoitego miejsca w tych zawodach. Szkoda też, że kolejny już rok nie udało się zrobić więcej miejsca dla widzów pod skocznią Orlinek.

Organizatorzy nie mogą się dogadać z Karkonoskim Parkiem Narodowym, do którego należy teren bezpośrednio za zeskokiem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group