Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 6908
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Skok w blok”. Ucieczka w świat sztuki i teatru

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 13 lipca 2011, 8:00
Aktualizacja: 21:42
Autor: zyava
Fot. zyava
Już po raz kolejny na podwórka zawitała akcja Jeleniogórskiego Centrum Kultury i Teatru Odnalezionego „Skok w blok”. Działania, których odbiorcami są dzieci, odbywają się w różnych częściach miasta. Oprócz pracy warsztatowej przygotowano wiele interesujących zajęć, które mają na celu rozwijanie wyobraźni oraz zainteresowań różnymi dziedzinami sztuki.

Wczorajsze warsztaty odbyły na placu zabaw przy ul. Okrzei. Pierwszymi zajęciami jakie animatorzy przygotowali dla grupy dzieci było malowanie farbami na kolorowych brystolach. Powstały w ten sposób kolorowe dzieła, które mogli podziwiać rodzice młodych twórców.

Dzieci - oprócz zabaw i zajęć plastycznych uczestniczyły również w spektaklu lalkowym tradycyjnego teatru Ahoj z Chrudima z Republiki Czeskiej. Widownia była bardzo zachwycona spektaklem i nagrodziła występ ogromnymi brawami.

Kolejną atrakcją był występ animatora – Karola, który zabawiał dzieci różnym, śmiesznymi występami. Żonglerka piłeczkami, machanie poiami ze skarpetek czy triki na diabolo – cieszyły najbardziej młodych jeleniogórzan. Każde dziecko uczestniczące w warsztatach otrzymało upominek w postaci smyczy z napisem „Skok w blok” i wiele wrażeń ze wspólnej zabawy.

Następne zajęcia odbędą się 13.07. na placu zabaw przy ul. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego 12, ODK, 14.07. – przy ul. Zygmunta Noskowskiego 3, zaś akcja zakończy się 15.07. - przy ul. Jana Kiepury 34.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 13-07-2011 13:16
Może by tak ktos napisał o której to godzinie jest ten " skok w bok"
~H.J. 13-07-2011 18:50
brawo dla takich inicjatyw! bez wystąpień prezydenta też można robić coś dla ludzi! i choć nie ma garniturów i innych fajerwerków takie akcje (moim zdaniem) mają ogromną wartość, niedostrzegalną na pierwszy rzut oka! jeszcze raz wielkie gratulacje!
~widz23 13-07-2011 21:28
Popieram H.J. to jest bardzo słuszna inicjatywa można bez wielkich blasków i dziwnego lobby robić dobre rzeczy dla mieszkańców naszego miasta a zwłaszcza tych najmłodszych. Do wiadomości redakcji należy jeszcze chyba dodać że z tego co wyczytałem głównym inicjatorem i realizatorem jest Teatr Odnaleziony. Szkoda że często się zapomina o nowych i innowacyjnych inicjatywach tego zespołu. Wielki Fan.
~ 15-07-2011 11:53
Nie było nikogo z organizatorów"SKOK w BLOK" na Ul.Noskowskiego 14 lipca, jak jest wyżej napisane. Bujda. dzieci czekały.
~organizator 15-07-2011 23:13
w dniu wczorajszym przy kortach tenisowych na placu zabaw Noskowskiego w godzinach 15 - 19 odbywały się akcje SKOKU w BLOK. Uczestniczyło w nich 70 dzieci i ich opiekunowie rodzice i dziadkowie. Odwołujemy do dzisiejszego wydania dziennika telewizji karkonosze play która uczestniczyła w akcji i realizowała tam materiał filmowy. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich uczestników tegorocznej edycji i mamy nadzieję do zobaczenia za rok!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group