Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7198
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Harrachov: Skocznie odżywają

Środa, 8 stycznia 2020, 6:00
Aktualizacja: Niedziela, 12 stycznia 2020, 5:40
Autor: WAC
Harrachov: Skocznie odżywają
Fot. UM Szklarska Poręba
Dzięki zbiórce publicznej, prowadzonej w Czechach i w Polsce oraz licytacjom sportowych pamiątek przekazywanych przez sportowców udało się przeprowadzić pierwsze prace remontowe w kompleksie skoczni w Harrachovie.

Działania skoncentrowano przede wszystkim na skoczniach K-40 i K-70. Został uporządkowany teren w okolicach rozbiegu obiektów, a także wymienione deski w bandach. Do stanu używalności doprowadzono również zeskok. Ujemne temperatury w Harrachovie umożliwiły produkcję śniegu, dzięki czemu można było zająć się rozbiegiem.

Podczas kwesty na rzecz ratowania obiektów tuż przy naszej granicy, w Czechach uzbierano do tej pory ponad 480 tys. koron. W Polsce poprzez internetową zbiórkę oraz dzięki licytacjom sprzętu sportowego, przekazywanego przez wybitnych skoczków m.in. Adama Małysza, łącznie zabrano równowartość około 84 tysięcy koron.

Podczas spotkania działaczy zaangażowanych w "Projekt Harrachov", które odbyło się pod koniec 2019 roku zdecydowano, że pieniądze z Polski utworzą rezerwę, lecz nadal będą zbierane publicznie do 1 czerwca 2020. Data nie jest przypadkowa — na początku tego miesiąca w Harrachovie rozpoczynają się letni skoki. Zainaugurują je dzieci.

Klub przejął w ostatnim czasie 75 procent własności terenu skoczni - objaśnia Stanislav Slavik z klubu L.T.B.K. Harrachov, który jest inicjatorem akcji ratowania skoczni. - Musimy mieć zabezpieczenie, gdyby trzeba było nagle ponieść jakieś koszty dodatkowe. Rezerwą będą pieniądze zebrane w Polsce, również z licytacji. Dziękuję wszystkim sportowcom, którzy chętnie wspierają nasz projekt. Widać, że zależy im na tym, aby w Harrachovie znowu mogły odbywać się skoki narciarskie na międzynarodowym poziomie.

Twoja reakcja na artykuł?

102
87%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
3%
Nudzi
1
1%
Smuci
3
3%
Złości
8
7%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group