Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 7394
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Skarby na półkach

Sobota, 22 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 24 września 2007, 10:06
Autor: Angela
Jelenia Góra: Skarby na półkach
Fot. Angela
Cenny dar z Niemiec dla Kolegium Karkonoskiego.

Nowo wybudowane Biblioteka i Centrum Informacji Naukowej Kolegium Karkonoskiego wzbogaciły się o cenne księgozbiory niemieckich wydawnictw. To dar Instytut Goethego w Monachium, z którym uczelnia utrzymuje stałe i bliskie kontakty.

Przekazał go w piątek konsul generalny Niemiec dr Helmut Schoeps. Książki z różnych dziedzin odebrały władze uczelni w osobach rektora dr. hab. Henryka Gradkowskiego oraz prorektora prof. zw. dr. hab. inż. Tomasza Winnickiego, którym towarzyszył dyrektor biblioteki Kazimierz Stąpór.

Na półkach biblioteki pojawiło się 395 nowych książek niemieckich. Jak mówi rektor uczelni dr Gradkowski, jest to miły i cenny dar, który z pewnością wykorzystają obecni i przyszli studenci.
Wśród tytułów są książki z zakresu literatury niemieckiej oraz filozofii.

Biblioteka i Centrum Informacji Naukowej Kolegium Karkonoskiego, bo tak obecnie brzmi oficjalna nazwa nowo wybudowanej biblioteki, w swoich zasobach ma już ponad pięćdziesiąt tysięcy książek.

Przechowuje również prace dyplomowe absolwentów Kolegium Karkonoskiego, a także prenumeruje 69 tytułów czasopism krajowych i zagranicznych. Od marca 2007 roku Kolegium Karkonoskie udostępnia również pełne teksty swoich wydawnictw przez Internet w Dolnośląskiej Bibliotece Cyfrowej.

Budynek posiada również bogatą pracownie komputerową oraz windę umożliwiającą przemieszczanie się osobom niepełnosprawnym do wszystkich pomieszczeń bibliotecznych, które są tu klimatyzowane.
– Od 5 października, z chwilą uroczystego otwarcia biblioteki, z jej zbiorów będą mogli skorzystać nie tylko studenci KK, lecz także słuchacze innych uczelni oraz pozostali mieszkańcy – mówi Grażyna Malczuk, kanclerz kolegium.

Księgozbiór placówki będzie stale uzupełniany.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group