Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 6217
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA KRAJ: Skarb Państwa sprzedaje akcje „Jelchemu”

Środa, 17 sierpnia 2011, 8:08
Aktualizacja: 8:08
Autor: Accipiter
JELENIA GÓRA KRAJ: Skarb Państwa sprzedaje akcje „Jelchemu”
Fot. Archiwum
Ministerstwo Skarbu Państwa ogłosiło przetarg publiczny w sprawie sprzedaży akcji spółki Zakłady Chemiczne „Jelchem”. To ponad 340 tys. akcji stanowiących 25 proc. kapitału zakładowego spółki. Termin składania ofert upływa 15 września.

„Jelchem” przy ul. Karola Miarki 42 pełni rolę spółki-matki w holdingu, w którym posiadają całość udziałów w jedenastu spółkach-córkach. Przedmiotem działalności zakładów jest kontrola i koordynowanie działania podmiotów zależnych, obrót, wynajem i zagospodarowanie nieruchomości na własny rachunek oraz zarządzanie nieruchomościami.

To kolejna próba sprzedaży akcji „Jelchemu”. W poprzednim przetargu nie było zainteresowanych. Firma jest spadkobierczynią działających do 1989 roku Zakładów Włókien Chemicznych Chemitex Celwiskoza, swego czasu największego jeleniogórskiego zakładu pracy, który został zamknięty ze względu na szkodliwą dla pracowników i środowiska naturalnego produkcję włókien sztucznych. Dziś wiele zabudowań dawnej fabryki jest w ruinie, a kominy będące jej symbolem szpecą miasto.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group