Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 3028
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Skandal na dworcach

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Środa, 26 kwietnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 26 kwietnia 2006, 16:49
Autor: TEJO
Fot. Archiwum, http://www.kolej.one.pl
To wstyd dla naszego miasta – mówią samorządowcy w Karpaczu. Mają na myśli zaniedbany dworzec, które miasto chce przejąć, ale nie zgadzają się na to Polskie Koleje Państwowe.

Zdaniem Bogdana Malinowskiego, burmistrza miasta pod Śnieżką, na dworcu mógłby powstać dom kultury lub sala wystawowa. Takie rozwiązanie proponowane jest od lat, ale niedawno władze miasta zostały poinformowane przez PKP, że kolejarze sami będą szukali inwestora na zagospodarowanie dworca.
– PKP zachowuje się jak pies ogrodnika: sam nie zje i drugiemu nie da, nawet za pieniądze – komentują karpaczanie.

Tymczasem obiekt z roku na rok jest w coraz gorszym stanie. Właśnie mija sześć lat, kiedy na trasie Jelenia Góra – Karpacz przejechał ostatni regularny pociąg pasażerski. Połączenie zawieszono, ale – zgodnie z dokumentacją – nie zostało ono zlikwidowane.

Kolejowe obiekty niszczeją: złomiarze kradną części szyn i innych urządzeń. Podobnie dzieje się z dworcem, który z braku solidnego gospodarza, wygląda jak straszydło.
Podobne wrażenie sprawiają pozostałe stacje na nieczynnej linii. PKP też nie chce się ich pozbyć, choć samorządy deklarowały chęć przejęcia tych obiektów.

Nienajciekawiej wygląda także sytuacja wciąż czynnego dworca głównego w Jeleniej Górze. Na lipiec spółka Przewozy Regionalne PKP zapowiada drastyczną redukukcję rozkładu jazdy. Ze stolicy Karkonoszy mają przestać odjeżdżać pociągi lokalne. Według prognoz pozostaną tylko składy dalekobieżne i jeden pociąg do Wrocławia.
W tym kontekście remont dworca, a zwłaszcza przejść podziemnych, zupełnie się nie opłaca.

Przypomnijmy, że w sprawie odcięcia Kotliny Jeleniogórskiej od reszty kraju poprzez likwidację połączeń kolejowych i brak budowy nowych dróg zaprotestował ostatnio starosta jeleniogórski, Jacek Włodyga.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~zyrant 26-04-2006 19:20
Oczywiście lepiej niech rozbiorą, rozkradna i będzie tak jak wszędzie w Polsce, dlaczego w Karpaczu ma być lepiej.A potem jak już nie będzie już nic warte to jakiś cwaniaczek kupi za grosze.
~Jeleniogórzanin 27-04-2006 11:42
Jedyne osiągnięcie SLD i pana Kusiaka to zrobienie z Jeleniej Góry i całej kotliny, zapyziałego zadupia!
~_JJ_ 2-05-2006 10:26
Dlaczego nie można ustawowo karac takich właścicieli obiektów??w przypadku zabudowania prywatnego zapewne znalazłby się przepis coby ukarać lub zmusić właściciela do dbałości.Czy takimi sprawami co zwą się NIEGOSPODARNOŚĆ nie powinien zajmować się NIK??

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group