Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9030
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/WARSZAWA/MURECK: Siostry na podium

Poniedziałek, 16 sierpnia 2010, 11:53
Aktualizacja: Środa, 18 sierpnia 2010, 9:30
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA/WARSZAWA/MURECK: Siostry na podium
Fot. Archiwum rodzinne
Jeleniogórzanki Agata i Katarzyna Dwilewicz stały się szachową chlubą Jeleniej Góry.

Starsza Kasia (11 lat) zdobyła brązowy medal na Szachowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Warszawie. Startowała w kategorii do lat 12.
Podczas dwunastodniowego pobytu w stolicy rodzina Dwilewiczów spędziła bardzo aktywnie wolny czas.

Agata ( 9 lat) zdobyła natomiast wicemistrzostwo Unii Europejskiej w tej samej dziedzinie, a Kasia siódme miejsce. Zawody odbyły się w austriackiej miejscowości Mureck. Startowała w kategorii do 10 lat. W zawodach wystąpiło trzydzieści drużyn.

Nasza drużyna liczyła cztery osoby: Agata Dwilewicz z Jeleniej Góry ( wicemistrzostwo), Piotr Majocha ze Złotego Stoku ( 8 miejsce w kat. do 8 lat) i Filip Cukrowski z Brzegu Dolnego ( 4 miejsce w kat. do 14 lat).

Na zawody siostry Dwilewicz zostały wytypowane przez Polski Związek Szachowy. Sfinansował on wyjazd dziewcząt na zawody. Obecnie dziewczynki grają w Klubie Polonia Wrocław. Awansowały do kadry A w tym klubie, co można traktować także jako spore osiągnięcie. Kasia z Mistrzostw Polski przywiozła medal i kamerę internetową, a Agata dyplom i puchar.

Siostry zapewniły nas, że liczy się star w tak prestiżowych zawodach i zdobycie jak najlepszego miejsca, a nie nagrody. Rodzice są bardzo dumni ze swoich córek. Serdecznie gratulujemy utalentowanych dzieci i trzymamy kciuki za kolejne medale i puchary.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1326
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group