Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 3760
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Siłownia w Norweskim–wspaniały pomysł

Środa, 8 lipca 2015, 8:05
Aktualizacja: Czwartek, 9 lipca 2015, 7:19
Autor: Karolina Matusewicz
Jelenia Góra: Siłownia w Norweskim–wspaniały pomysł
Fot. Archiwum Anny Bałkowskiej
Siłownia zewnętrzna w Parku Norweskim w Cieplicach to nowa atrakcja dla mieszkańców i kuracjuszy, którzy podczas spaceru mogą poćwiczyć na wysokiej klasy, bezpiecznych przyrządach.

Siłownia „pod chmurką” otwarta została na obrzeżach Parku Norweskiego, obok placu zabaw dla dzieci, dzięki Radzie Cieplic pierwszej kadencji która przygotowała i złożyła projekt do budżetu obywatelskiego.

Pomysł bardzo spodobał się ciepliczanom, którzy do tej pory mogli jedynie pozazdrościć mieszkańcom innych części miasta możliwości ćwiczenia na powietrzu.

Urządzenia cieszą się dużym powodzeniem. Mieszkańcy, kuracjusze i turyści chętnie na nich ćwiczą w przerwie spaceru, czy marszu z kijkami.

- Prawie codziennie przyjeżdżam do parku rowerem i ćwiczę na tych przyrządach. Bardzo mi się to podoba, to zupełnie co innego niż siłownia w zamkniętym pomieszczeniu – mówił nam ciepliczanin.

Do dyspozycji zwolenników aktywności fizycznej jest sześć urządzeń: wahadło, wyciskacz, biegacz, narciarz, twister i prasa. Różnorodność przyrządów daje możliwość ćwiczenia różnych partii ciała, w zależności od potrzeb.

Usytuowanie siłowni sprawia, że rodzice i dziadkowie mogą ćwiczyć w czasie, kiedy dzieci i wnuki bawią się na placu zabaw. Plusem jest także to, że urządzenia zainstalowane są w miejscu zacienionym, dlatego osoby starsze nie muszą obawiać się dokuczliwego słońca.

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group