Niedziela, 1 sierpnia
Imieniny: Nadii, Piotra
Czytających: 4302
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Sięgnij po unijne pieniądze i załóż firmę

Czwartek, 18 lipca 2013, 7:20
Aktualizacja: 7:22
Autor: Org
Region: Sięgnij po unijne pieniądze i załóż firmę
Fot. Archiwum
Osoby, które nie prowadzą własnej firmy, a chciałby ją otworzyć mogą otrzymać preferencyjną pożyczkę przeznaczoną na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Trwa rekrutacja do projektu „Fundusz Pożyczkowy EFS”, finansowanego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Projekt „Fundusz Pożyczkowy EFS” jest przeznaczony dla osób zamieszkałych na terenie województwa dolnośląskiego, które w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień przystąpienia do projektu nie posiadały zarejestrowanej działalności gospodarczej. Priorytetowo będą traktowani studenci, doktoranci i pracownicy naukowi.

- Osoby, które przystąpią do projektu mogą ubiegać się o pożyczkę w wysokości do 50 tys. zł – wyjaśniają realizatorzy projektu. - Pożyczka może być przeznaczona na dowolny jednoznacznie określony cel, w szczególności na zakup, budowę lub modernizację obiektów produkcyjnych czy usługowych, zakup sprzętu, wyposażenia, maszyn oraz inne cele gospodarcze przyczyniające się do rozwoju MŚP. Dopuszczalny jest także zakup środków obrotowych – dodają.

Pożyczka nie może być jednak przeznaczona na pokrywanie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej lub na cele konsumpcyjne, na spłatę innych pożyczek i kredytów zaciągniętych w innych instytucjach finansowych oraz spłatę innych zobowiązań.

Maksymalny okres spłaty pożyczki wynosi do 60 miesięcy. Oprocentowanie wynosi od tylko 3procent, nie jest wymagany wkład własny i nie są pobierane dodatkowe opłaty czy prowizja.

Wszelkie informacje oraz dokumenty niezbędne do rekrutacji dostępne są m.in. stronie Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group