Piątek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 11377
Zalogowanych: 27
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Siedem unieważnionych wiz

Środa, 13 grudnia 2017, 12:37
Aktualizacja: 12:41
Autor: SG
Jelenia Góra: Siedem unieważnionych wiz
Fot. SG
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze unieważnili wizy siedmiu obywatelom Wietnamu, którzy wykorzystując procedury wizowe, próbowali uzyskać zezwolenie na pobyt w naszym kraju.

Wczoraj (12.12) funkcjonariusze z Placówki SG w Jeleniej Górze zatrzymali do kontroli pojazd marki opel, którym podróżowało siedmiu obywateli Wietnamu (troje dorosłych oraz czwórka dzieci).

- W trakcie kontroli legalności pobytu cudzoziemców okazało się, że Wietnamczycy przyjechali do naszego kraju, aby w Delegaturze Urzędu Wojewódzkiego w Jeleniej Górze złożyć wnioski na pobyt i pracę. W związku z faktem, że obywatele Wietnamu legitymowali się paszportami wraz z zamieszczonymi w nich francuskimi wizami Schengen w celu wizyty u rodziny lub przyjaciół stwierdzono, że cel i warunki ich wjazdu oraz pobytu są niezgodne z deklarowanymi podczas składania wniosku wizowego, a okoliczności, jednoznacznie wskazywały na to, że podróż miała charakter czysto migracyjny - informuje kpt. SG Rafał Potocki, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

- W związku z tym posiadane przez nich wizy zostały unieważnione. Wietnamczycy po przeprowadzeniu postępowań administracyjnych, otrzymali decyzje zobowiązujące ich do powrotu oraz określające czasowy zakaz wjazdu na terytorium naszego kraju – dodaje rzecznik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
832
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
38%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Edukacja
Festyn w KANS
 
Kultura
Urodziny Leniwca
 
Kultura
Tajemnice i Asterix
 
Kościół i wiara
Gwardziści Grobu Pańskiego w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group