Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 3323
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: Siedem pożarów i zadymień od niesprawnych kominów

Poniedziałek, 22 października 2012, 12:27
Aktualizacja: 12:28
Autor: Angela
Rozpoczął się sezon grzewczy, a wraz nim pożary sadz w kominach i spowodowane nimi zadymienia. W miniony weekend strażacy aż siedmiokrotnie wyjeżdżali do takich zdarzeń. Cudem uniknięto strat w budynkach.

Najgroźniejsze zdarzenie miało miejsce w piątek (19.10) po godz. 20.00, kiedy jednym z budynków mieszkalnych w Przesiece zapaliła się drewniana konstrukcja kominka przy suficie. Lokatorów zaniepokoił wydobywający się dym, który uratował ich od pożaru całego budynku.

- Gdyby w mieszkaniu nikogo nie było, albo do tego pożaru doszłoby w nocy, mógłby spłonąć cały budynek wraz z ludźmi – mówi st. kpt. Andrzej Ciosk, rzecznik prasowy KM PSP w Jeleniej Górze.
Z ogniem walczyły tu dwie jednostki, 11 strażaków. By dotrzeć do źródła ognia musieli oni rozebrać drewnianą konstrukcję.

W sobotę doszło do trzech zdarzeń. Sadza płonęła w budynkach wielorodzinnych przy ul. Cieplickiej, Mickiewicza (godz. 17.00) oraz przy ul. Wyspiańskiego (godz. po godz. 20.00) . W niedzielę natomiast strażacy wyjeżdżali do zadymień przy ul. Wolności, Książęcej i Wyspiańskiego.
Strażacy przypominają o konieczności przeglądów kominów raz na kwartał.

- Apelujemy do mieszkańców by dla własnego dobra, nie lekceważyli tego obowiązku. Radzimy również sprawdzać drożność wentylacji i ostrzegamy by nie bagatelizować wydobywającego się z komina dymu czy iskier, bo może to świadczyć właśnie o zapaleniu się sadzy w kominie – ostrzega st. kpt. Andrzej Ciosk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group